Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3950 miejsce

Najlepsze filmy i seriale wojenne

„Czas Apokalipsy”, „Pluton”, „Full Metal Jacket”, a może „Most na rzece Kwai”? Wybór najlepszego filmu wojennego jest tak samo niemożliwy, jak rozwiązanie problemu kwadratury koła. To tego typu zestawienie, które każdy ułoży inaczej...

"Szeregowiec Ryan" / Fot. Materiały promocyjneFilmy wojenne nie są przecież jednorodne. Są wśród nich świetne widowiska, takie jak „Szeregowiec Ryan”, których najmocniejszą stroną są sceny batalistyczne oraz dzieła, które koncentrują się na psychologicznych aspektach konfliktów. „Czas Apokalipsy” czy „Pluton”
to obrazy, które chyba najlepiej uświadamiają, że wojna rani nie tylko ciała, ale też dusze.

Choć to niepoprawne politycznie to trzeba przyznać, że wojna to niezłe show. To okazja do pokazania wybuchów, strzelaniny i krwi, czyli tego co przeciętny widz lubi najbardziej. Jeśli do interesującego scenariusza dodać duże możliwości techniczne, spory budżet, dbałość o szczegóły i artyzm twórców, to powstaje wojenne perełka na miarę „Szeregowca Ryana”. Pokazane są w nim dzieje żołnierzy amerykańskich, którzy walczą w Europie po lądowaniu w Normandii. Chyba nikt nie pokazał makabry walk podczas II wojny światowej bardziej realistycznie.

Kolejną produkcją Stevena Spielberga jest serial „Kompania braci”, w którym można śledzić cały szlak bojowy oddziału amerykańskich spadochroniarzy z Kompanii E, 506. Pułku, 101. Dywizji Desantowej. Sukces tej produkcji, przy której pracował również Tom Hanks, przyczynił się do powstania serialu „Pacyfik”, który opowiada o piekle walk z Japończykami na wyspach Oceanu Spokojnego. O tym, czy czeka nas kolejny hit, przekonamy się już 15 marca - HBO pokaże pierwszy odcinek serialu dzień po amerykańskiej premierze.Dobre wojenne kino akcji to nie tylko domena Amerykanów. Za spektakularne produkcje biorą się również Rosjanie, którzy podbili serca fanów filmów wojennych, widowiskową „9. Kompanią”. Film, opowiadający o ciężkim losie żołnierzy radzieckich walczących w Afganistanie, zachwyca scenami walki, choć malkontenci narzekają, że trochę za dużo w nim propagandy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.