Facebook Google+ Twitter

Najlepsze florecistki świata w Trójmieście

W najbliższy weekend w hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbędzie się trzeci Dwór Artusa PKO BP Puchar Świata we florecie kobiet.

Gdańska impreza, która odbywać się będzie od 2 do 4 marca, ma już ugruntowaną pozycję w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Szermierczej. Wyrazem uznania dla organizatorów ma być zapowiedziana wizyta prezydenta Międzynarodowej Federacji Szermierczej, Rene Rocha. To dowód, że poprzednie turnieje były wielkim sukcesem. Tłumy kibiców na trybunach oraz zainteresowanie mediów z pewnością cieszyły nie tylko działaczy, ale przede wszystkim zawodniczki.Fot. Robert Kwiatek/Dziennik Bałtycki


Zasadą rozgrywanych Pucharów Świata jest trzydniowy cykl. W pierwszy dniu w szranki staną florecistki, które żeby dostać szansę zmierzenia się z najlepszymi, muszą najpierw rywalizować w eliminacjach. To doskonała okazja dla polskich młodych zawodniczek do zaprezentowania swoich umiejętności. W sobotę odbędzie się turniej główny. Poprzedzi go losowanie grup w ramach których odbywać się będą pojedynki. Od 1/16 finału obowiązywać będzie system pucharowy. Walki odbywać się będą na kilku planszach, tak by każdy mógł swobodnie oglądać zmagania.


W niedzielę prawdziwa gratka dla kibiców. Na ten dzień zaplanowano turniej drużynowy. O miano najlepszej drużyny walczyć będą reprezentacje kilkunastu krajów. Przed rokiem w turnieju indywidualnym triumfowała Niemka Anja Mueller, drużynowo najlepsza okazała się Polska. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy, emocji z pewnością nie zabraknie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.