Facebook Google+ Twitter

Najlepsze fotografie dzikiej przyrody do obejrzenia we Wrocławiu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-02 16:01

Od 4 do 30 listopada wrocławskie Muzeum Sztuki Mieszczańskiej wystawia zwycięskie prace fotograficzne największego na świecie konkursu, w zakresie fotografii dzikiej przyrody, który od 1964 r. wspólnie organizuje BBC Wildlife Magazin oraz Natural History Museum w Londynie.

"Rozrabiaka" / Fot. Stefano UnterthinerNa wystawę prezentowaną w Starym Ratuszu na wrocławskim Rynku składają się fotografie nagrodzone i wyróżnione w kilkunastu kategoriach. Zostały wybrane z ponad 32 tys. zdjęć 3131 fotografów z 82 krajów. Po raz pierwszy wśród nagrodzonych zdjęć są aż 3 zdjęcia z Polski.

Autorom zdjęć udało się uchwycić chwile wyjątkowe, być we właściwym miejscu i czasie. Dzięki ich pracy i determinacji w poznawaniu życia zwierząt, roślin oraz kształtowaniu krajobrazu przez klimat, możemy dziś podziwiać momenty tak niezwykłe jak: walki orłów, węża trzymanego przez żabę, czy wieloryba, który spotkał nurka.

To tylko niektóre z prezentowanych na wystawie 80 zdjęć. W zeszłorocznej edycji pierwsze miejsce w kategorii Zachowania: Ptaki zajął Antoni Kasprzak, który sfotografował walkę dwóch orłów, walczących o mięso zabitego łosia. Główną nagrodę zdobył Amerykanin Steve Winter za nocne zdjęcie lamparta idącego w trakcie burzy śnieżnej. Dzięki tym i innym pracą wystawa ma niezwykły walor edukacyjny, ukazuje nam dramatyzm i różnorodność życia na ziemi, a przez to pobudza w nas chęć dbałości o przyrodę i aktywnego interesowania się jej przyszłością.

Bilety: normalny - 15 zł, ulgowy - 10 zł, rodzinny - 20 zł. Bilet wstępu do Ratusza upoważnia do zwiedzania wystawy.

Ewa Pluta, rzecznik prasowy Muzeum Miejskiego Wrocławia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.