Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5367 miejsce

Najlepsze horrory wszech czasów. Sprawdź TOP 10, które warto obejrzeć!

Dobry horror powinien trzymać w napięciu, być nieprzewidywalny i zaskakujący. Gra aktorska i efekty dźwiękowe również są bardzo ważne. Zobacz subiektywny ranking 10 najlepszych horrorów wszech czasów!

"Lśnienie" / Fot. Materiały prasowe1. Lśnienie - Nakręcony w 1980 r. przez Stanleya Kubricka. Jest adaptacją książki Stephena Kinga o tym samym tytule. Film opowiada o losach rodziny Torrancow, która na czas zimy przeprowadza się do zamkniętego (ze względu na warunki pogodowe) hotelu Overlook. Główny bohater Jack (w tej roli wystąpił Jack Nicholson), który pełni w nim funkcję dozorcy, ma zamiar ukończyć pisanie książki. Wkrótce okazuje się, że hotel jest nawiedzony, a główny bohater zaczyna dostrzegać widma dawnych mieszkańców Overlook. Popada w obłęd i staje się coraz bardziej agresywny. Niebawem okazuje się, że jego syn, Danny, również widzi dawnych mieszkańców hotelu, a sprawy zaczynają przyjmować bardzo niebezpieczny obrót. To film, który trzyma w napięciu i przez długi czas nie pozwala o sobie zapomnieć. Rewelacyjna gra Jacka Nicholsona, niesamowite sceny i muzyka sprawiają, że "Lśnienie" to klasyka światowego horroru.

"Omen" / Fot. Materiały prasowe2. Omen - Film z 1976 r. wyreżyserowany przez Richarda Donnera. Poznajemy w nim rodzinę Thornów, Roberta (amerykańskiego ambasadora) i jego żonę Katherine. W czasie porodu w jednej z klinik w Rzymie, kobieta rodzi martwe dziecko. Robert (Gregory Peck), pogrążony w smutku, obawiając się o reakcję i stan psychiczny swojej żony, postanawia (za namową spotkanego w szpitalu księdza) adoptować w tajemnicy przed żoną dziecko, które przyszło na świat w tym samym czasie, a którego matka zmarła w czasie porodu. Katherina(Lee Remick) niczego nie świadoma, nie kryje radości i przez następnych kilka lat spełnia się w roli matki. Po 5 szczęśliwych latach, życie Thornów zamienia się w koszmar. Chłopiec zaczyna być agresywny i okrutny, a wokół niego zdarzają się trudne do wyjaśnienia wypadki.

"Egzorcysta" / Fot. Materiały prasowe3. Egzorcysta - Nakręcony w 1973 r. przez Williama Friedkina. Chris MacNeil ( Ellen Burstyn), aktorka, samotnie wychowuje swoją 12-letnią córkę Regan (Linda Blair). Chris, zaniepokojona dziwnym zachowaniem swojej córki prosi o pomoc lekarzy. Ci stwierdzają , że dziewczynce nic nie dolega. Tymczasem stan Regan się pogarsza. Staje się agresywna i okrutna, jej wygląd się zmienia, zaczyna lewitować i okazuje się, że posiada nadprzyrodzone moce. Matka dziewczynki decyduje się skorzystać z pomocy egzorcystów, którzy rozpoczynają niełatwą walkę z demonem.

"The Ring" / Fot. Materiały prasowe4. The Ring - to remake japońskiego horroru Hideo Nakaty, został wyreżyserowany przez Gore’a Verbinskiego w 2002 r. Film opowiada o dziennikarce Rachel Keller (Naomi Watts), która dowiaduje się o istnieniu kasety wideo , po obejrzeniu której ludzie umierają. Sceptyczna Rachel po zdobyciu kasety, decyduje się ją obejrzeć. Po chwili dzwoni telefon, a głos w słuchawce informuje ją , że za 7 dni umrze. Kobieta postanawia odkryć tajemnicę jaką kryje film i zrobić wszystko, aby przeżyć. To solidny horror, który z pewnością przestraszy każdego. Doczekał się również swojej kontynuacji- 3 lata później powstał Ring 2.

"Silent Hill" / Fot. Materiały prasowe5. Silent Hill - wyreżyserowany w 2006 r. przez Christophe’a Gans’a, powstał w oparciu o serię gier wideo.
12- letnia Sharon(Jodelle Ferland) tworzy przerażające rysunki, lunatykuje, miewa koszmary w trakcie których wykrzykuje „Silent Hill”. Matka dziewczynki, Rose (Radha Mitchell) zaniepokojona stanem córki, postawia zabrać ją do miejsca o którym dziewczynka często wspomina. Mimo sprzeciwu męża (który chce umieścić dziewczynkę w zakładzie zamkniętym) jadą do tytułowego Silent Hill. Rose jest przekonana, że ta wyprawa może pomóc Sharon. Gdy są w drodze do miasteczka, niespodziewanie na jezdni pojawia się tajemnicza postać, która doprowadza do wypadku. Rose po odzyskaniu przytomności zauważa, że Sharon zniknęła. Razem z policjantką Cybil (Laurie Holden) rozpoczynają poszukiwania dziewczynki.

"Pokój 1408" / Fot. Materiały prasowe6. Pokój 1408 - reżyseria: Mikael Håfström. Film powstał w 2007 r. i jest adaptacją opowiadania Stephena Kinga o tym samym tytule. Pisarz Mike Enslin ((John Cusack) zbiera materiał do swojej najnowszej książki o zjawiskach paranormalnych. W tym celu decyduje się zamieszkać w pokoju 1408 mieszczącym się w jednym z nowojorskich hoteli. Ów pokój cieszy się złą sławą. Mike przekonany jest jednak, że opowieści o duchach mieszkających w tym pokoju to tylko mit. Sceptycznie nastawiony Mike, wkrótce będzie musiał zmierzyć się ze swoimi największymi lękami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Faktycznie ranking dobry. Pierwsze trzy pozycje są najmocniejsze jeśli chodzi o horrory ale jak już ktoś wspomniał, dobrze by było dodać "Blair Witch Project". Ten film zapoczątkował paradokumentalne horrory a jego fenomen polegał na uruchomieniu własnej wyobraźni dlatego był taki straszny bo filmy w których przez 3/4 filmu biega gość z siekierą czy piłą to nie jest horror ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od siebie dodam "Blair Witch Project".

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Sierociniec" i "REC". No i może jeszcze "Martwa dziewczyna"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ogólnie - dobry ranking.
Oglądam sporo horrorów i te znacząco wyróżniają się "z tłumu".

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdzie Evil Dead? :P
.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim prywatnym zdaniem na tej liście brakuje "Obcego" i "Obcych". (Czyli pierwszej i drugiej części z cyklu). Upiornym horrorem jest także The Thing.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.