Facebook Google+ Twitter

Najlepsze niezależne filmy świata w warszawskim kinie Luna. 5 grudnia rozpoczyna się festiwal Grand OFF

5 grudnia rozpoczyna się Festiwal Grand OFF - Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata. Do konkursu zakwalifikowane zostały najlepsze spośród 1400 nadesłanych filmów z ponad 80 krajów świata. Impreza potrwa do 7 grudnia. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

 / Fot. youtube/print screenFestiwal Grand OFF to wyjątkowa okazja do spotkania z kinem krótkometrażowym i niezależnym. To najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce oraz jedna z najważniejszych tego typu idei na świecie.

"Celem Festiwalu jest nagrodzenie wybitnych i wyjątkowych niezależnych produkcji filmowych. Realizację tego celu zapewnia skrupulatny proces nominacji zgłoszonych produkcji przez członków Kapituły Grand OFF – przedstawicieli środowisk filmowych z 28 krajów świata. W tym roku wybór nominowanych filmów był niezwykle trudny – do konkursu nadesłano ponad 1400 zgłoszeń z 87 krajów. Stałym punktem każdej edycji festiwalu stały się pokazy nominowanych i nagrodzonych filmów, które odbywają się w tym roku w kinie LUNA, a także uroczysta Gala, podczas której autorom najlepszych niezależnych krótkich filmów świata wręczone zostaną statuetki. Tydzień po warszawskim przeglądzie nagrodzone filmy prezentowane będą w ponad 50 miastach Polski" - czytamy na stronie organizatora.

Zobacz również: Przegląd krótkometrażowych filmów z Polski i ze świata w Białymstoku. Rozpoczął się festiwal ŻubrOFFka 2014

Spośród nominowanych produkcji zostaną wyłonieni zwycięzcy w kategoriach: fabuła, reżyseria, scenariusz, zdjęcia, montaż, aktor, aktorka, dokument, animacja, kostiumy i scenografia.

Zaprezentowane zostaną takie produkcje jak m.in. "The mass of men", "Szczur", "American dreamer", "Coconut Shy", "Allah is great" czy "Safari".

Szczegółowy program znajdziecie: tutaj.

Oprócz filmów, widzowie będą mogli wziąć udział w dyskusjach, spotkać się członkami międzynarodowego jury, a także wziąć udział w koncercie zespołu Choice Instrumental.

"Szczur" zwiastun:Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.