Facebook Google+ Twitter

Najlepsze propozycje prezentów na komunię

Pierwsza komunia już tuż, tuż. To najwyższy czas, aby zastanowić się co podarować dziecku z tej okazji. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na podarunek.

 / Fot. pixabayZEGAREK

To jeden z najpopularniejszych komunijnych podarunków. Być może zegarek jest już oklepany, bo wiele dzieci w to święto go dostaje, ale na pewno to przydatny prezent i na pewno każdy będzie zadowolony.

MEDALIK

Od kilku lat złote medaliki nie są już aż tak popularne, bo przecież są komputery, technologia itd. Jednak taki medalik zostanie z dzieckiem przez całe życie, nie zniszczy się, a będzie przepiękną pamiątką.

APARAT FOTOGRAFICZNY

Kupując aparat fotograficzny być może zachęcisz dziecko do robienia zdjęć, przez co stanie się ono bardziej kreatywne. Poza tym to naprawdę świetna zabawa i dziecko na pewno będzie oczarowane takim prezentem.

TABLET

Tablety z roku na rok zyskują na popularności - teraz już nawet niejedno dziecko w zerówce posiada takie urządzenie. To fajny pomysł na sprawienie dziecku radości - tablety można kupić po rozsądnej cenie, są tańsze od komputerów, a równie przydatne. Plusem jest także to, że tabletami można robić zdjęcia, co zapewne świadczy o wielofunkcyjności tych urządzeń.

PIENIĄDZE

Jeżeli powyższe pomysły nie przemawiają do Ciebie, to podaruj dziecku gotówkę. Wtedy samo sobie kupi to, co będzie mu się podobało. Lepiej podarować pieniądze, niż kupić coś nietrafionego i nieprzemyślanego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Panie Bartku, trafił Pan w sedno. Sami wykreowaliśmy rzeczywistość, w której Komunia stała się dla dzieci pokazem mody i licytacją - kto dostał więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja otrzymałam tylko święty obrazek z dedykacją i zapewne jeszcze moje prawnuki będą mogły odczytać datę Komunii ich prababci, jak ja dzisiaj odczytuję daty Komunii moich przodków.
Materialne dobra (komunijne prezenty) dawno by już nie istniały, a ten maleńki, kolorowy obrazek jest i uśmiecha się wspomnieniem majowej niedzieli sprzed półwiecza. Obok równie życzliwie mrugają święte obrazki sprzed wieku, półtora i dwóch...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że nie mam uprawnień do wycofania swojego komentarza: ( Przykra wpadka, ale jak mówią: co nagle...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sens Komuni już dawno został wypaczony, dlatego lista prezentów mnie nie dziwi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

i to ważne. Pani Karolino. jakie prezenty w jakiej rodzinie ? no właśnie... sama się Pani zaplątała w materializm. Dlatego prezent powinien nie mieć wartości tzn być pamiątką tego wydarzenia a nie prezentem do przechwałek. To samo strój. Wszystkie dzieci powinny mieć taki sam strój. a dziewczynki wianek na głowie. Dzieci powinny myśleć i co najwyżej oczekiwać, spodziewać się skromnej pamiątki z tego wyjątkowego dnia.

Ja dostałam wieczne pióro od Dziadziusia i mam je do dziś, a także od drugiego Dz. 3 książki, które również mam do dziś. Pewnie tablet poszedłby do już po 50 latach ;) do kosza...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Karolino, to my tworzymy rzeczywistość, a nie ktoś inny. Robienie czegoś bo wszyscy tak robią nie jest najlepszym pomysłem, czasem warto się postarać i skupić na ważniejszych rzeczach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczerze mówiąc mnie akurat kwestie materialne nie obchodzą, ale myślę, że komunia to nie tylko sakrament - chociaż oczywiście PRZEDE WSZYSTKIM. Ale jednak to święto dziecka i powinno przynieść dziecku wiele radości, a np. gdyby w jednej rodzinie dziecko dostało masę prezentów, a w drugiej tylko coś skromnego, to logiczne, że to dziecko byłoby "poszkodowane" chociaż to za duże słowo, ale po prostu na pewno byłoby mu przykro itd. Jeśli chodzi o mnie, to prezenty mogłyby nie istnieć, ale teraz to raczej wszystko się ku temu skupia, że dzieci czekają tylko na prezenty. Z jednej strony to trochę smutne, że tylko prezenty się liczą. Ale taka teraz rzeczywistość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To dom z basenem i auto dziecku na komunię najlepiej sprezentować, to go ucieszy? To pierwsza komunia święta. Inna jest jej wymowa. Szkoda, że się Pani tylko skupia na kwestii materialnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że Pismo Święte każdy chrześcijanin posiada... A czy takie dziecko ucieszyłoby się z takiego prezentu? Nie oszukujmy się, że nie. Oczywiście Pismo Święte podkreśla naszą religijność, ale to raczej nie radocha dla takiego 8-letniego dziecka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pismo Święte.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.