Facebook Google+ Twitter

Najlepsze przed nami! Jaki będzie 2012 rok?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-09 11:17

Przełomowy rok 2012 - idą zmiany. Tylko w jakim kierunku?

Rok 2012 według zapowiedzi premiera miał być przełomowy - będzie Euro i inwestycje z nim związane, będą reformy, pokonamy kryzys gospodarczy.

Donald Tusk pomylił się niewiele. Rzeczywiście jest to rok przełomowy. W życie weszła nowa ustawa refundacyjna i nowe prawo farmaceutyczne ,co spowodowało protesty lekarzy i farmaceutów i co najgorsze cały ten chaos pacjentom na pewno nie wyszedł na zdrowie. Chaos nie wyszedł na zdrowie też kierowcom, gdyż ceny benzyny jak rosły tak rosną.

Jadąc z kolegą samochodem usłyszałem zdanie, które obecnie idealnie opisuje sytuację naszego społeczeństwa. Wpatrzony w billboard promujący polityka PO w wyborach parlamentarnych, przeczytał on hasło: "Platforma Obywatelska - stać na więcej", po czym dodał: "i tego się właśnie obawiam". Słowa okazały się prorocze, kiedy co chwilę do mediów głównie za sprawą internetu trafiają kolejne rewelacje na temat pomysłów rządu zatwierdzonych jeszcze w poprzedniej kadencji.

Po łapach dostaną uczniowie, którzy już pod koniec gimnazjum będą musieli zdecydować, co będą chcieli w życiu robić. Wszystko to za sprawą reformy szkolnictwa uchwalonej jeszcze za czasów minister Katarzyny Hall. Zastanawiająca jest wiara rządu w młodych Polaków, która zakłada ,że prowadzeni do tej pory za rękę uczniowie będą w stanie w tak młodym wieku podjąć samodzielną decyzję dotyczącą własnej przyszłości. Ze świecą szukać trzeba tych, którzy mając 16 lat, wiedzą co będą robić w przyszłość. Tymczasem problem takiej natury mają nawet maturzyści. Skutków decyzji MEN nie sposób przewidzieć.

Premier jednak mocno trzyma się swojego i najpewniej będzie bronił swoich idei do końca, choć ziemia pali mu się pod stopami. Po wspomnianych lekarzach, farmaceutach czy kierowcach na ulice wyszli internauci. Dość powiedzieć ,że wcześniej szef rządu nagrabił sobie u kibiców a niedługo problem mogą mieć i tak już ciężko doświadczeni przez los emeryci. Człowiek aż boi się zapytać, kto jest następny w kolejce zwłaszcza, że obecny kształt rady ministrów jest wsparciem dla propagatora cięć Jacka Rostowskiego. Cięcia zaś są na rękę premierowi, bo przecież mamy kryzys i trzeba oszczędzać. Niestety skutki społeczne mogą okazać się tragiczne zwłaszcza, że ludzie stracili już cierpliwość. Wystarczy spojrzeć na sondy pokazujące poparcie dla rządu.

Czytaj dalej --->
(Marek Chmiel)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

pytanie; czy PO do wiosny się utrzyma, ja jestem zdania "nie"

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
  • konio
  • 10.02.2012 19:01

2012- ostatni rok dla PO.
Rząd tworzony "pod premiera", dyktowany wewnętrzną polityką partii, nie ma szans utrzymać nawet minimalnego poparcia,dającego mu mandat do sprawowania władzy.Szczyt ignorancji i niekompetencji-tak jak cała Wiejska.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Chmiel
  • Marek Chmiel
  • 09.02.2012 22:58

@ Grzegorz Wink - Ma Pan racje Panie Grzegorzu. Dla niektórych tak ale nie może Pan zaprzeczyć,że można żyć spokojnie w kraju, którym tak naprawdę nikt nie ma pewności,że rano nie obudzi się w zupełnie innej Polsce niż w tej, w której kładł się spać. Artykuł ten nie miał na celu jasnego stwierdzenia: Kaczyński- super, Tusk- be. Prawda jest taka,że nie ważne jaki szyld będziemy oglądać przy nazwie: Partia Rządząca(czego przykład mamy przez parę już lat) będzie można niestety spodziewać się sytuacji przedstawionej w komentarzu Pana Romana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak czytam niektóre artykuły (jak np ten), to mam wrażenie że dla niektórych ludzi świat składa się wyłącznie z polskiej polityki, obaw co zrobi PO i niechęci do tego rządu...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirosław Kramarz
  • Mirosław Kramarz
  • 09.02.2012 21:46

Zmian nie będzie - za to będą taczki!

Wiosną zaczynamy taczkować Platformę, za całokształt szkodliwych działań na rzecz państwa polskiego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.