Facebook Google+ Twitter

Najlepsze recenzje lutego w W24. Kto je napisał?

Recenzje, które nadsyłacie, nie giną i nie przepadają w czeluściach serwisu. Czytamy je, notujemy te, o których później warto napisać :-)

 / Fot. W24W lutym najciekawsze recenzje napisało trzech autorów: Bartosz Koczkodaj, Krzysztof Krzak i Paweł Jankowski.

Dzienniki i wspomnienia Anny Iwaszkiewiczowej to książka, na którą wielu czekało z zapartym tchem. Bartosz Koczkodaj twierdzi, że było warto - z kolejnych stron wyłania się portret natury skomplikowanej i niesłychanie wrażliwej. "Portret niepełny, fragmentaryczny, w którym to, co istotne i bolesne, często zostaje niedopowiedziane, nienazwane czy wręcz przemilczane" - uzupełnia autor. Polecamy artykuł: Uciec rozpaczy.

Kamienica przy Kruczej to książka o zwykłych ludziach i o niezwykłych zdarzeniach, z którymi musieli sobie poradzić. Akcja rozpoczyna się dwa lata przed II wojną światową, a kończy na początku XXI wieku. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat śledzimy losy mieszkańców kamienicy Kruczej, wzruszając się z nimi i z nadzieją wyglądając kolejnego dnia. "W "Kamienicy przy Kruczej" pisarka zadbała, co ważne, o wierne, choć skrótowe, odtworzenie realiów opisywanych przez nią czasów, znaczonych - jak to pisała Agnieszka Osiecka - "polskimi datami", czyli rokiem 1944 (powstanie warszawskie), 1956, 1968, 1970, 1976, 1980 (powstanie Solidarności)" - pisze Krzysztof Krzak. Autor ma jednak kilka zastrzeżeń do tej pozycji. Jakich? Sprawdźcie, czytając recenzję W kamienicy przy Kruczej prawie jak w serialu "Dom".

Białe autobusy to tytuł niezwykły. To pierwsza pozycja, która opowiada o szwedzkiej akcji ratowania więźniów z obozów koncentracyjnych. W 1945 roku Szwecji i Danii udało się dojść do porozumienia z Himmlerem i białymi autobusami wywieźć z obozów 17 tysięcy ludzi. Jak przebiegały negocjacje? Co wydarzyło się w międzyczasie? Niektóre odpowiedzi znajdziecie w materiale Pawła Jankowskiego, inne dopiero w książce! Polecamy lekturę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

jejku! dopiero dowiedziałem się o tym wyróżnieniu, dosłownie przed chwilą:) wielkie dzięki. wow!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla wyróżnionych :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Także gratuluję. Recenzji jeszcze nie czytałam, ale postaram się to nadrobić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla wyróżnionych!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla wyróżnionych !

Komentarz został ukrytyrozwiń

brawo :) także z przyjemnością przeczytałam recenzje, czekam na kolejne edycje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla wyróżnionych, pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kłaniam się Autorom i myślę, że nie tylko w lutym dali się poznać od dobrej strony, a następne dnie będą równie poczytne.

Zauważenie mojej recenzji jest dla mnie zaskakujące ale Redakcja W24 nie jest Ministerstwem Niemądrych Kroków aby dopatrywać się rozlewu kawy i innych wrzątków.

"Białe autobusy" Sune Perssona to książka, która może przypaść do czytelniczego gustu miłośnikom tych epizodów II wojny światowej jakie pozostają nadal mało znanymi, wyjątkowymi, a niekiedy dziwnymi faktami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.