Facebook Google+ Twitter

"Najlepsze z Paradoxu" w Domu Kultury Świt

11 kwietnia w warszawskim Domu Kultury „Świt” Muzyczny Teatr Paradox, wzorem Teatru Muzycznego Roma, zaprezentował składankę swojej twórczości pod tytułem "Najlepsze z Paradoxu".

Cynamon i Imbir / Fot. B. CiechomskiSpektakl rozpoczął się utworami z Cóż wiemy o miłości, które były misz-maszem różnych gatunków i nastrojów. Na początku tancerze wykonali El tango de Roxanne z musicalu Moulin Rouge!, a później były powszechne znane Gdzie ci mężczyźni, Czy te oczy mogą kłamać , smutne Nie opuszczaj mnie czy dyskotekowa Dżaga, a w międzyczasie wykonano kolejny układ tym razem do Notre Dame de Paris.

Chicago / Fot. B. CiechomskiNastępnym elementem przedstawienia były fragmenty spektaklu Cynamon i Imbir przedstawiający dialog pomiędzy starszymi kobietami, które miały bogatą przeszłość, a różni je podejście do niej. Spektakl pierwotnie złożony z komediowych i refleksyjnych scen, jakiś czas temu - stwierdzając pewnie, że jak na ten teatr jest za mało efektowny - reżyser uzupełnił go o taniec - moim zdaniem nic do tego nie wnoszący. I takie sceny pokazano w „Świcie” - fragmenty dialogów, które wprowadzały do scen tańca.

Po tym wokaliści wykonali po kilka utworów z Espresso z Osiecką (przedstawienie poetycko-wokalne z Święta Saskiej Kępy), musicali Miss Saigon, Metro i Gresse na czym zakończyła się pierwsza część przedstawienia.
W drugiej części aktorzy zaprezentowali utwory i układy do przygotowywanego przez teatr musicalu Chicago: Cały ten Jazz, Mama Morton, Roxie, Dzisiejsze czasy oraz krótki spektakl Wanga o niewidomej kobiecie.

Po Cały teatr na scenie / Fot. B. Ciechomskichwili przerwy na przebranie się
- trzecia część poświęcona Karczmie Chagala, sztandarowemu numerowi teatru będącego skróconą wersją Tańca Wampirów. Z tego przedstawienia wykonano 8 utworów, w tym Na orbicie serc czy Nienasycony głód. Finał Tańca Wampirów będący również finałem Najlepszych z Paradoxu na życzenie publiczności wykonano powtórnie, kończąc spektakl po prawie czterech godzinach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dom Kultury Świt warto odwiedzać link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.