Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12360 miejsce

Najlepsze zimowe imprezy w Zakopanem

Na jakie imprezy warto specjalnie przyjechać do zimowej stolicy Polski, pytamy burmistrza Zakopanego - Janusza Majchra. Okazuje się, że oprócz śniegu i narciarskich tras są również inne atrakcje.

Widok z Gubałówki na Tatry i Zakopane / Fot. Archiwum Urzędu Miasta ZakopaneJacek Andrzej Kwiatkowski : Zakopane - tu warto być! Ale dlaczego?

Janusz Majcher: Warto, bo to miejsce magiczne, z jedynymi w Polsce górami typu alpejskiego, autentycznym folklorem góralskim, gościnną atmosferą i mnóstwem atrakcji dla każdego. To miejsce, gdzie historia harmonijnie splata się z dniem dzisiejszym, a obok zabytków w stylu zakopiańskim powstają nowe, interesujące obiekty wypoczynkowe i sportowe.


Wielu turystów i narciarzy było tutaj rok lub kilka lat temu. Co nowego znajdą tu po dłuższej przerwie?

- Co nowego w Zakopanem? Mam dobre informacje dla miłośników sportów zimowych. Centralny Ośrodek Sportu, usytuowany w pobliżu kompleksu skoczni narciarskich, udostępnia świetnie przygotowane, zmodernizowane lodowisko i trasy biegowe. Mniej zaawansowani mogą biegać na trasach w samym centrum miasta, na Równi Krupowej. Może w Zakopanem wyrośnie następczyni Justyny Kowalczyk? Mam też nadzieję, że uda się zorganizować na Dolnej Równi Krupowej największe w Polsce lodowisko.

Jakie poleci nam Pan najlepsze zimowe imprezy Zakopanego, dla których warto przyjechać tu z drugiego końca Polski lub z zagranicy.

- Mnogość imprez w naszym mieście zadowoli każdego, nawet najbardziej wymagających. Zacząłbym od Pucharu Świata w skokach narciarskich, na który zjeżdżają tłumy kibiców i największe gwiazdy skoków, z Adamem Małyszem na czele. Wszyscy zgodnie podkreślają niepowtarzalną atmosferę zakopiańskich zawodów. Gratką dla melomanów będzie planowany na 21 stycznia koncert sekcji smyczkowej Filharmoników Wiedeńskich. Usłyszymy po raz pierwszy w Zakopanem najpiękniejsze utwory, grane podczas koncertów noworocznych w Wiedniu. Bywalcy teatralni na stałe wpisali do kalendarza urodziny (24 lutego) patrona Teatru Witkacego, Stanisława Ignacego Witkiewicza, będące jednocześnie Urodzinami Teatru. Obchodzone są hucznie pod koniec lutego. Oprócz niespodzianek przygotowanych przez aktorów, podczas obchodów urodzinowych odbywają się premiery, koncerty i wernisaże. Ważnym punktem programu jest nieodłączny, przepyszny urodzinowy tort. Nietypową, niespotykaną nigdzie w Polsce zimową imprezą sportową, jest odbywające się w lutym Polo na Śniegu. Zakopane, dzięki tym zawodom, choć w pewnym stopniu kojarzy się miłośnikom polo z zagranicznymi kurortami, takimi jak Davos, Chamonix czy Aspen, Warto obejrzeć pod Tatrami tę energetyczną dyscyplinę sportu w zimowej scenerii. Wyciszeniu emocji sprzyja doroczny Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych, które rozbrzmiewają w zakopiańskich kościołach i sanktuariach w każdy weekend do połowy lutego.


Więcej informacji:
NajlepszeImprezy.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.