Facebook Google+ Twitter

Najlepszy bibliotekarz pracuje w Sosnowcu

Jak informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, Pani Elżbieta Walczak – kierownik Filii nr 17 w dzielnicy Pogoń, została laureatką prestiżowej Nagrody Śląskiego Środowiska Bibliotekarskiego im. Józefa Lompy 2014

Pani Elżbieta Walczak / Fot. Miejska Biblioteka Publiczna w SosnowcuJak informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, Pani Elżbieta Walczak – kierownik Filii nr 17 w dzielnicy Pogoń, została laureatką prestiżowej Nagrody Śląskiego Środowiska Bibliotekarskiego im. Józefa Lompy 2014. Nagrodę przyznaje Forum Dyrektorów Publicznych Bibliotek Samorządowych Województwa Śląskiego. Honoruje się nią osoby, które mają wybitne osiągnięcia w promocji czytelnictwa oraz realizują twórcze pomysły w pracy bibliotecznej.

Elżbieta Walczak od 33 lat jest związana z Miejską Biblioteką Publiczną w Sosnowcu, nieprzerwanie i z ogromnym zaangażowaniem, sprawuje funkcję kierownika Filii nr 17 w starej sosnowieckiej dzielnicy Pogoń. Owocuje to tym, że wokół siebie skupiła około 2,5 tys. osób o przeróżnych zainteresowaniach i preferencjach czytelniczych, począwszy od maluchów, poprzez młodzież szkolną, studentów i naukowców z pobliskiego osiedla akademickiego Uniwersytetu Śląskiego, a skończywszy na dorosłych, często bardzo sędziwych miłośnikach literatury. Taki przedział wiekowy czytelników sprawia, że i oczekiwania są zróżnicowane. Laureatka jednak swoją determinacją potrafi rozwiązywać te niełatwe zadania. Zawsze szuka tego czegoś, co łączy jej czytelników. Katalizatorem sukcesu jest zamiłowanie do książek i zwykła ludzka potrzeba obcowania oraz rozmawiania z innymi ludźmi. Laureatce serdecznie gratulujemy.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.