Facebook Google+ Twitter

Najlepszy debiut marca - zwycięzca wybrany

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami chciałbym dziś przedstawić moją subiektywną opinię o niektórych tekstach zgłoszonych do konkursu na najlepszy marcowy debiut w portalu Wiadomości 24.pl oraz ogłosić nazwisko zwycięzcy.

Grafika konkursowa. / Fot. Andrzej PieczyrakProponowałem jakiś czas temu, aby wybór najlepszego debiutu marca dokonał się zespołowo, ale ponieważ propozycja ta nie spotkała się z konstruktywnym oddźwiękiem, więc ostatecznie dokonałem wyboru samodzielnie i arbitralnie. Nigdy wcześniej nie stałem przed tak trudnym zadaniem, z góry więc pragnę zaznaczyć, że dokonany przeze mnie wybór jest subiektywnym wyborem amatora.

Dla przypomnieniaW artykule przedstawiłem kilka debiutanckich tekstów, które moim zdaniem zasługują na wyróżnienie i poprosiłem o nadsyłanie kolejnych propozycji na konkurs.

Ostatecznie zgłoszonych zostało piętnastu autorów:
Piotr Lenartowicz
Maciej Dutkowski
Paweł Cyrek
Michał Piotrowski
Katarzyna Kozakiewicz
Marta Jurczak
Seweryn Dombrowski
Assunta Michalewicz Natalia Stobrawa
Radosław Szczęsny
Olga Aleksandrowicz
Maciej Dutkowski
Krzysztof Borowiak
Justyna Kostrzewska
Krzysztof Grela

Sprawdziłem, że w marcu pojawiło się także kilku innych debiutantów, którzy nie zostali zgłoszeni do konkursu. Ich teksty również przeczytałem, dla spokoju sumienia.

Kilka słów o konkursowych tekstach


Muszę powiedzieć, że podobała mi się większość marcowych debiutów, nawet tych wybitnie kontrowersyjnych (jak np. Katarzyny Kozakiewicz). Każdy z nowych autorów Wiadomości24.pl ma inny styl i inną formę ekspresji. To widać w tych tekstach i warto docenić tę różnorodność.

Podobał mi się tekst Justyny Kostrzewskiej o ludziach z dalekiej Syberii, który skłaniał do refleksji nad tolerancją dla innych. Pierwszy tekst Maćka Dutkowskiego urzekł mnie formą i nietuzinkowym opisem pewnej części nowej polskiej emigracji. Również debiutancka galeria Seweryna Dombrowskiego skłoniła mnie do pewnej zadumy nad gatunkiem homo sapiens.

Bardzo pozytywnie odebrałem pierwszy tekst Piotra Lenartowicza i z uwagą śledzę jego kolejne publikacje. Piotr potrafi pisać o wartościach duchowych bez moralizatorskiego zacięcia, z lekkością, ale i życiową mądrością.
Ciekawy jest debiutancki tekst Katarzyny Kozakiewicz oraz zawarte w nim pytanie o granice biurokracji - choć całość nieco przejaskrawiona i zbyt słabo udokumentowana, wydaje mi się jednak, że padło ważne pytanie dotyczące naszej codzienności.

Mój subiektywny wybór najlepszego debiutu marca


Tak jak napisałem wcześniej, zdecydowanie trudno było mi wybrać ten najlepszy artykuł. Sam nie jestem profesjonalistą i nie posiadam wyuczonego warsztatu dziennikarskiego, postanowiłem więc dokonać wyboru słuchając głosu serca. Nie wiem, czy jest to najlepsze kryterium, ale kierując się nim wybrałem tekst Pawła Cyrka. Obiektywizm obserwacji własnego podwórka zabarwiony życzliwym poparciem, to chyba to, co ujęło mnie w tym tekście najbardziej.

Artykuł Pawła Cyrka to zatem mój zdecydowany faworyt. Gratuluję Pawle dobrego debiutu i liczę, że pozostaniesz z nami na dłużej. Nagrodę za najlepszy debiut marca prześle Ci redakcja Wiadomości24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

ehe, dobra rzecz. Podniesie poziom nawet debiutów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Dla debiutu ... no i oczywiście dla Andrzeja :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

milamilo, licznik działa, ale potrzebuje czasu, by odzwierciedlać prawdziwe dane... :) Po dobie od zatwierdzenia jest dokładniejszy :) Cierpiliwości...

Komentarz został ukrytyrozwiń

tylko co się dzieje z licznikiem przeczytano, nie tylko przy tym temacie? znowu jakaś blokada?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.