Facebook Google+ Twitter

Najlepszy Essential Mix 2007 wybrany

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-01-02 11:38

Rok 2007 do bardzo udanych może zaliczyć walijski artysta High Contrast. W październiku wydał swój trzeci album, a jego miks nagrany dla kultowej audycji radiowej Essetnial Mix uznany został za najlepszy hit 2007 roku..

 / Fot. Screen ze strony http://www.bbc.co.uk/radio1/essentialmix/index.shtmlTegorocznego zwycięzcę wybrało jury składające się z prezenterów radia (Radio 1 Essential Mix Team) pod przewodnictwem Pete Tonga.

Essential Mix to cotygodniowa, sobotnia audycja radiowa nadawana na falach BBC Radio 1 (03:00-05:00 czasu brytyjskiego) nieprzerwanie od 15 lat. Każdy program zaczyna się charakterystycznym krótkim wstępem przedstawiającym biografię gościa. Wygłaszany jest on przez gospodarza programu Pete Tonga, bez którego nie można sobie wyobrazić audycji Essential Mix. Występ w programie dla każdego muzyka to milowy krok w jego karierze. Na żywo programu słucha około 100 tys. osób, a później dzięki internetowi nagrywane przez fanów audycje docierają do milionów wielbicieli elektronicznych dźwięków z całego świata.

Walijczyk Lincoln Barret (High Contrast) to gwiazda wielkiego formatu. Zrobiło się o nim głośno, gdy w 2002 roku na sklepowych półkach pojawił się debiutancki album „True Colours”. Wywołał on wielką rewolucję na scenie drum’n’bass. Styl muzyczny Lincolna określany jest mianem liquid funk’u, czyli najbardziej melodyjnej odmiany drum’n’bassu. Po tym wielkim sukcesie Lincoln nie spoczął na laurach. Dwa lata później wydał drugi studyjny album „High Society”, gdzie połączył drum’n’bass z jazzem, 2 stepem, sambą czy hip hopem. Koniec roku 2007 to premiera najnowszego krążka artysty „Tough Guys Don't Dance”. Na stałe związał się z wytwórnią Hospital Records, gdzie wydaje większość swoich produkcji. Młody Walijczyk na życie patrzy bardzo trzeźwo: nie pije, nie pali, nie je mięsa i nie zażywa narkotyków. Jego ojciec to były menadżer Shakin’ Stevensa.

Drum and bass to jeden z wielu gatunków muzyki elektronicznej, który pojawił się na początku lat '90. Charakteryzuje się on szybkim tempem w granicach 160-180 bpm (uderzeń na minutę), synkopową linią perkusyjną i zawiłą linią basową. Powszechnie D'n'B uważany jest za jedną z najbardziej undergroundowych odmian, która dzieli się jeszcze na mniej więcej 12 różnych podgatunków.

Miksu High Contrasta możecie posłuchać bezpośrednio ze strony radia klikając w ten link lub poszukać w sieci i pobrać go na dysk swojego komputera. Trzeba zaznaczyć, że pobieranie jest nielegalne i niezgodne z regulaminem BBC. Jednak radio przymyka na to oko i nie podejmuje prawnych kroków w stosunku do właścicieli stron, gdzie udostępniane są miksy, jak i osób ściągających. Dzięki takiemu podejściu Essential Mix to jedna z najważniejszych i najpopularniejszych „elektronicznych” audycji na świecie.

Linki
Myspace High Contrast
BBC Radio 1 - Essential Mix
Hospital Records

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.