Facebook Google+ Twitter

"Najlepszy ojciec jest zawsze gorszy niż najgorsza matka"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-24 16:41

Członkowie Porozumienia Rawskiego, organizacji domagającej się równego traktowania ojców w postępowaniach przed sądami rodzinnymi, pikietowali w Łodzi. Przed tamtejszym sądem rodzinnym ojcowie rozwinęli transparenty z hasłami: "Sądy oddajcie nasze dzieci", "Stop przemocy państwa. Dzieci są nasze".

W łódzkim sądzie toczy się sprawa o przyznanie opieki nad dziewięcioletnim obecnie Mateuszem, który - według jego ojca - został uprowadzony przez matkę do Danii.

Andrzej Słonawski z Porozumienia Rawskiego tłumaczył, że Porozumienie Rawskie domaga się jedynie dostosowania polskiego prawa do standardów europejskich. Podkreśla, że w polskich sądach rodzinnych panuje przeświadczenie, że "najlepszy ojciec jest zawsze gorszy niż najgorsza matka."
Ojcowie domagają się likwidacji sądów rodzinnych oraz sprzeciwiają się ostatniej nowelizacji kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, nazywając ją "bublem prawnym".

Czerwcowa nowelizacja kodeksu rodzinnego i opiekuńczego wprowadza koncepcję "planu wychowawczego". Ma być on pomocny przy rozstrzyganiu o władzy rodzicielskiej rodziców żyjących osobno.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.