Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24986 miejsce

Najlepszy program w historii MTV

W szkole ale i w życiu często nosimy maski, za którymi chowamy swoje prawdziwe emocje czy pragnienia. Najnowszy serial MTV "Gdybyście naprawdę mnie znali" pokazuje, jak wiele daje otworzenie się przed drugim człowiekiem.

http://www.flickr.com/photos/cafetricot/231865887/ / Fot. http://farm1.static.flickr.com/97/231865887_e177f93e62_b.jpgTo jest góra lodowa (...) Wiecie, że nad powierzchnię wody wystaje tylko 10 proc. Ludzie są jak te góry lodowe - pokazują tylko 10 proc. tego kim naprawdę są - tymi słowami Sela Gaglia, instruktorka zajęć "Challange Day" trafnie opowiedziała o kontaktach międzyludzkich. Tutaj należy się drobne wyjaśnienie - "Challange Day" jest jednodniowym programem edukacyjnym, którego celem jest przełamanie barier prześladowania czy podziałów społecznych w szkole. Kamera stacji MTV cały sezon towarzyszyła twórcom tej inicjatywy i stworzyła serial paradokumentalny "Gdybyście naprawdę mnie znali" (ang. If You Really Knew Me). Miał na celu zobrazowanie problemu nietolerancji w amerykańskich szkołach ale w rzeczywistości - moim zdaniem - pokazał coś więcej, co na pewno czyni go jednym z najbardziej wartościowych programów w historii MTV.

Każdy odcinek rozgrywa się w innej szkole gdzieś w Stanach Zjednoczonych. Przedstawiani są uczniowie, którzy identyfikują się z jakąś subkulturą młodzieżową lub szkolną grupą ("mięśniacy", wyznawcy subkultury EMO czy goci/gotki). Opowiadają oni o swoim codziennym dniu w szkole oraz pasjach, którymi wypełniają swoje życie. Każdy z nich pochodzi z innych "światów" i tylko dzięki "Challange Day" mają szansę porozmawiać ze sobą nierzadko po raz pierwszy w życiu, mimo że chodzą latami do tej samej klasy. Te jednodniowe zajęcia są dla nich szansą by opowiedzieć innym o swoich skrywanych lękach i przykrych wydarzeniach. Są one prowadzone przez ludzi, którzy również mają za sobą tragiczne przeżycia i teraz chcą się z młodymi ludźmi podzielić swoimi doświadczeniami.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.