Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2664 miejsce

Najmłodsi i Najbogatsi Polacy 2017

Poznaj 10 najmłodszych Polaków, którzy zgromadzili największe fortuny w 2017 roku

 / Fot. ForbesMiesięcznik Forbes jak co roku opublikował listę osób, które mogę pochwalić się największymi majątkami w Polsce, pomimo młodego wieku. Najmłodszy milioner w zestawieniu ma zaledwie 24 lata.

10.Tomasz Biernacki - ma 44 lata, 930 mln złotych, jest na 38 miejscu w rankingu ogólnym. Jest twórcą marketów Dino, których jest już 539 w całym kraju. Spółka zamierza wkrótce wkroczyć na polską giełdę.

9.Piotr Osiecki- ma 44 lata, 435 mln złotych, jest na 98 miejscu w rankingu ogólnym. Założył Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Altus. Od dwóch lat obecny na polskiej giełdzie.

8.Marcin Iwiński- ma 43 lata, 727 mln złotych, jest na 56 miejscu w rankingu ogólnym. Współwłaściciel i współzałożyciel spółki CD Projekt. Brał udział w tworzeniu gry 'Wiedźmin'- jednej z najpopularniejszych pozycji na światowym rynku, sprzedaną w milionach egzemplarzy.

7.Jakub Zabłocki- ma 42 lata, 898 mln złotych, jest na 40 miejscu w rankingu ogólnym. Prezes i jeden z twórców Domu Maklerskiego X-Trade Brokers umożliwiającego klientom indywidualnym handel surowcami i walutami.

6.Dominika Kulczyk- ma 40 lat, 14,273 mld złotych, jest na 1 miejscu w rankingu ogólnym. Jest Przewodnicząca Rady Nadzorczej w Kulczyk Investments a także, współzałożycielką i prezesem Kulczyk Foundation. Odziedziczyła wraz ze swoim bratem majątek po zmarłym w 2015 roku ojcu- Janie Kulczyku.

5.Daniel Mzyk- ma 39 lat, 517 mln złotych, jest na 85 miejscu w rankingu ogólnym. W 2008 roku przejął po ojcu kierowanie rodzinną firmą Paged zajmującą się przemysłem drzewnym. Udało mu się kilkukrotnie zwiększyć zyski firmy. Po ośmiu latach zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa zarządu.

4.Sebastian Kulczyk- ma 37 lat, 14,273 mld złotych, jest na 1 miejscu w rankingu ogólnym. Prezes Zarządu Kulczyk Investments, spadkobierca majątku po zmarłym ojcu. Od wielu lat inwestuje i rozwija przedsięwzięcia z obszaru new-tech.

3.Tomasz Domagała- ma 32 lata, 2,19 mld złotych, jest na 11 miejscu w rankingu ogólnym. Właściciel firmy inwestycyjnej TDJ. W wieku 25 lat, przejął prowadzenie biznesu od swojego ojca- Jacka Domagały.

2.Robert Gryn-ma 30 lat, 710 mln złotych, jest na 57 miejscu w rankingu ogólnym. Właściciel Codewise, zajmującej się internetowym marketingiem. W ciągu trzech lat jej przychód wzrósł z miliona do 132 mln złotych.

1.Edgar Łukasiewicz- ma 24 lata, 530 mln złotych, jest na 66 miejscu w rankingu ogólnym. Najmłodszy milioner w zestawieniu. Fortunę odziedziczył po zmarłym ojcu, który był założycielem Lukas Banku i Eurobanku. Pierwszy milion otrzymał od rodziców w wieku 13 lat. Aktualnie wraz z matką kontroluję spółkę Look Finansowanie Inwesycji.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W obecnych czasach jak widac jest sie mlodym co najmniej do 50 roku zycia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.