Facebook Google+ Twitter

Najmłodsi na start!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-14 16:37

W Krakowie i Rzeszowie odbyła się prezentacje Nutella Mini Tour de Pologne, cyklu imprez kolarskich dla młodzieży rozgrywanych w miastach, gdzie odbywają finisze „dorosłego” 66. Tour de Pologne.

Mini Tour de Pologne / Fot. Lang TeamW Krakowie w konferencji prasowej wzięli udział Elżbieta Lęcznarowicz - zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Spraw Społecznych, a w Rzeszowie Stanisław Sienko - zastępca Prezydenta. Ze strony Lang Team koordynatorzy Agata Lang, Lech Piasecki i Mirco Piermarini, a także dyrektorzy szkół i przedstawiciele mediów.

W ubiegłym roku w „czekoladowych” wyścigach startowało blisko 1500 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjów. - Sam swoją karierę sportową zaczynałem od wyścigów szkolnych, doskonale zdaje sobie sprawę jakie wartości edukacyjne i wychowawcze daje uprawianie sportu – napisał w przesłaniu do dyrektorów szkół Czesław Lang. Sponsorem tytularnym wyścigów jest Nutella, najbardziej znany i najlepiej sprzedawany na świecie orzechowy krem do smarowania pieczywa. Obecnie sprzedawana jest w przeszło 75 krajach świata, a od 1993 roku w Polsce.

Wyścig w Krakowie odbędzie się 8 sierpnia. W wyścigu mogą wziąć udział zawodnicy indywidualni oraz reprezentacje szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, Domów Kultury, Domów Dziecka innych Placówek Oświatowych oraz Stowarzyszeń i
Klubów Sportowych znajdujących się na terytorium Polski. Drużyny składające się z uczniów szkół podstawowych oraz uczniów klas I (pierwszych), II (drugich) szkół gimnazjalnych. Zawody odbywać się będą w dwóch kategoriach - szkoły podstawowe (dzieci urodzone w latach 1997-2000); szkoły gimnazjalne (dzieci urodzone w latach 1995-1996). Dla wszystkich uczestników przewidziane są upominki, dla zwycięzców nagrody.


Program Nutella Mini Tour de Pologne


* 2.08.2009 I Etap Tour de Pologne - Warszawa

* 3.08.2009 II Etap Tour de Pologne - Białystok

* 4.08.2009 III Etap Tour de Pologne - Lublin

* 5.08.2009 IV Etap Tour de Pologne - Rzeszów

* 6.08.2009 V Etap Tour de Pologne - Krynica

* 8.08.2009 VII Etap Tour de Pologne - Kraków

Wiadomości24.pl są patronem medialnym wydarzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.