Facebook Google+ Twitter

Najmłodsi żeglarze z Rybnika walczyli u stóp Wawelu

W długi weekend majowy, w Krakowie, pod czujnym okiem Wawelskiego Smoka, odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Małopolski w klasie Optimist.

Regaty pod Wawelem / Fot. Donat DubielMistrzostwa zorganizował Uczniowski Klub Żeglarski "HORN". W imprezie uczestniczyli między innymi zawodnicy Towarzystwa Sportowego „Kuźnia” z Rybnika.

- Regaty rzeczne to bardzo specyficzne zawody. Zawodnicy żeglowali w górę rzeki przez półtorej godziny. Po upływie tego czasu, sędzia główny zawodów umieścił boję zwrotną. Zawodnicy musieli ją okrążyć i pożeglować z prądem do mety – tłumaczyli trenerzy zawodników Ewa Sikorska i Beniamin Piksa. Wisła jest rzeką powolną, lecz tylko z pozoru. Zawodnicy przez półtorej godziny, pod wiatr, w górę rzeki przepłynęli zaledwie kilometr. Powrót z wiatrem i prądem rzeki zajął im tylko 17 minut.

Agnieszka Dubiel wpływa na metę. / Fot. Donat Dubiel
Dla obserwatorów takie zawody są bardzo widowiskowe. Zawodników można było obserwować spacerując wzdłuż brzegu krakowskimi bulwarami. - Uczestników Mistrzostw widać było z odległości zaledwie pół metra – potwierdzają rodzice zawodników. - Były nerwy, tym bardziej, że nie mogliśmy nic podpowiadać, bo groziło to dyskwalifikacją - dodają.

Zawodnicy z Rybnika zdeklasowali konkurentów zajmując wszystkie miejsca na podium Grupy B według kolejności od pierwszego miejsca: Agnieszka Dubiel (11 lat), Wojciech Bartoniek (11 lat) i Kamil Cichy (12 lat). W klasyfikacji Uczniowskich Klubów Sportowych pierwsze miejsce wywalczył Cyprian Błaszczyk. O włos od podium był także Krzysztof Malich (11 lat), który zakończył zawody zajmując bardzo wysokie czwarte miejsce.

Zwycięzcy grupy B według miejsc: Agnieszka Dubiel, Wojciech Bartoniek, Kamil Cichy w czasie dekoracji na krakowskich błoniach. / Fot. Donat DubielZakończenie Mistrzostw odbyło się na Krakowskich Błoniach. Na dużej scenie były występy artystów, fanfary i oczywiście lajkonik!

Relacja wraz z mapą satelitarną regat, zdjęciami i filmem: relacja z regat

Do zobaczenia Smoku w następnym roku!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gratuluje i zapraszam do dyskusji na nowym forum www.sailforum.plus.pl
tu równiez fajny konkurs gdzie samemu mozna zaprojektowac koszulke.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę... moje gratulacje dla zwycięzców :) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.