Facebook Google+ Twitter

Najmłodszy na świecie marynarz, który opłynął glob

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-07-17 11:06

Wczoraj do zatoki Południowa Kalifornia zawitał 17-letni marynarz, który w 13 miesięcy samotnie opłynął Ziemię - czytamy w "Daily Telegraph".

Zdjęcie ilustracyjne. Kalifornia / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:California-Point_Lobos-South.jpgSzczęśliwcem, który dokonał tego śmiałego wyczynu jest Zac Sunderland. W czasie rejsu, którego długość wyniosła 28 tysięcy mil morskich, Sunderland musiał się zmierzyć ze sztormami czy problemami ze sprzętem. Musiał także unikać spotkania z piratami.

„Cudowne jest wrócić” - powiedział Zac, witany przez tłumy. Chłopak wyruszył 14 maja 2008 roku z portu Marina Del Rey. Swoje 17. urodziny obchodził na Przylądku Dobrej Nadziei, w południowej Afryce. W czasie rejsu miał sporo problemów. Z przyczyn technicznych musiał zawitać do Puerto Vallarta w celu dokonania napraw. Części zamienne przywiózł jego ojciec na pokładzie prywatnego samolotu.

Najbardziej stresującym momentem wyprawy był kontakt z łodzią motorową piratów nieopodal wybrzeży Indonezji. Chłopak wezwał przez komunikator satelitarny swojego ojca. Kiedy samolot przyleciał, Zac wszedł na jego pokład i wyjął broń. Piraci zostali spłoszeni. Wcześniej Sunderland sam przewoził w łodzi broń, jednakże musiał zatrzymać się w meksykańskim porcie Puerto Vallarta, a w tym kraju posiadanie broni jest nielegalne.

Zac Sunderland jest jak do tej pory najmłodszym żeglarzem, który samotnie opłynął świat. Możliwe jednak, że jego rekord zostanie wkrótce pobity. Brytyjczyk, który jest o kilka miesięcy młodszy, również wyruszył na rejs dookoła świata.

Źródła: Daily Telegraph, Onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.