Facebook Google+ Twitter

Najnowocześniejsze polskie myśliwce w Łasku

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-10-05 22:05

Pierwszych dziewięć myśliwców wielozadaniowych F-16 wylądowało wczoraj w 32. Bazie Lotniczej w Łasku. Następne przylecą w najbliższych tygodniach. Docelowo będzie ich tu stacjonowało szesnaście. 32. Baza Lotnicza w Łasku stała się drugim, po bazie w Krzesinach pod Poznaniem, miejscem w Polsce, gdzie stacjonowały będą te najnowocześniejsze samoloty polskiej armii. A przez kilka tygodni będzie jedynym takim miejscem.

Pierwsze F-16 już wylądowały w bazie pod Łaskiem, kolejnych siedem przyleci w najbliższych tygodniach / Fot. Krzysztof Szymczak/Polska Pierwszych dziewięć myśliwców wielozadaniowych F-16 wylądowało wczoraj w 32. Bazie Lotniczej w Łasku. Następne przylecą w najbliższych tygodniach. Docelowo będzie ich tu stacjonowało szesnaście. 32. Baza Lotnicza w Łasku stała się drugim, po bazie w Krzesinach pod Poznaniem, miejscem w Polsce, gdzie stacjonowały będą te najnowocześniejsze samoloty polskiej armii. A przez kilka tygodni będzie jedynym takim miejscem.
Między 6 a 13 października przylecą wszystkie polskie F-16. Powód? Rozpoczyna się modernizacja płyty wojskowego lotniska w Krzesinach pod Poznaniem. Potrwa do końca listopada.

Przystosowanie lotniska wojskowego pod Łaskiem do przyjęcia "Jastrzębi", jak ochrzczono polskie F-16, kosztowało ponad 800 mln zł. Prace trwały 4 lata. Wydłużono pas startowy o ponad kilometr, postawiono nową wieżę kontroli lotów, zbudowano hangary, magazyny, kupiono sprzęt niezbędny do szkolenia obsługi.

- Dobrze, że F-16 nie będą stacjonowały tylko w jednym miejscu w Polsce. Cieszy fakt, że kolejna jednostka wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt bojowy. Samolot F-16 jest bardzo nowoczesny, ale wymaga też specjalnych warunków do startu i lądowania. Przylot samolotów F-16 to ważny moment dla województwa łódzkiego - podkreślał Zenon Kosiniak-Kamysz, wiceminister obrony narodowej.

Więcej o F-16 w Polsce na stronach Polska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.