Facebook Google+ Twitter

Najnowsze rosyjskie filmy, klasyka kinematografii, wystawy, koncerty i debaty na 8. Festiwalu Filmów Rosyjskich

"Trudno być bogiem" Germana czy "Białe noce listonosza Aleksieja Triapicyna" Konczałowskiego - m.in. te filmy będą prezentowana na 8. Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską", który rozpocznie się 21 listopada. Tegoroczna impreza poświęcona będzie rosyjskiej fantastyce. Projekcje w Kinotece oraz Iluzjonie.

 / Fot. youtube/print screenTegoroczny Festiwal Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską" odbywać się będzie już po raz ósmy. Tym razem, impreza poświęcona będzie rosyjskiej fantastyce. Z tej okazji, organizatorzy przybliżą publiczności postać Pawła Kłuszancewa, uznawanego za radzieckiego prekursora science-fiction.

Zobacz także: ENEMEF: Noc kina polskiego. Mamy podwójne zaproszenie dla czytelnika z Krakowa

Podczas wydarzenia zwyczajowo najnowsze rosyjskie produkcje zmierzą się w rywalizacji o festiwalowe nagrody. W repertuarze nie zabraknie takich produkcji jak: "9 dni i jeden poranek" Wiery Storożewej, "Białe noce listonosza Aleksieja Triapicyna" Andrieja Konczałowskiego, "Trudno być bogiem" Aleksieja Germana, "Próba" Aleksandra Kotta czy "Welkome home" Angeliny Nikonowy.

W jury zasiądą: Maciej Pieprzyca (przewodniczący), Maria Sadowska i Kaja Klimek.

Gościem specjalnym festiwalu będzie Andriej Konczałowski, który za "Białe noce listonosza" otrzymał Srebrnego Lwa na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Zobacz: Złoty Lew dla Roya Anderssona. 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji zakończony

Spotkać się będziemy mogli także z innymi, wybitnymi twórcami. Warszawę odwiedzą m.in. Aleksandr Kott, Michaił Segał, Wiera Storożewa, Witalij Manskij, Roman Szalapin czy Aleksiej Andriejew. Więcej: sputnikfestiwal.pl. Spotkania z twórcami odbywać się będą po pokazach filmowych.

"Sputnik nad Polską" to nie tylko projekcje filmowe. To także szereg imprez towarzyszących: koncerty, przedstawienia teatralne, wystawy, warsztaty i spotkania. Dopełnieniem pokazów filmu będzie m.in. "Polsko-rosyjski okrągły stół koprodukcji", czyli spotkanie producentów i reżyserów z obu krajów poświęcone szansom, a również problemom związanym z międzynarodową współpracą na gruncie koprodukcji filmowych, spotkania z byłym ambasadorem RP w Moskwie Stanisławem Cioskiem oraz występ electro-punkowego zespołu muzycznego Barto z Sankt Petersubrga - podaje polskieradio.pl za PAP.

Festiwal Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską" organizowany jest od 2007 roku. 8. edycja rozpocznie się 21 i potrwa do 30 listopada. Projekcje: Warszawa, Kinoteka i Iluzjon.

"Białe noce listonosza Triapicyna" trailer:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.