Facebook Google+ Twitter

Najnowsze wynalazki można obejrzeć w Paryżu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-02 17:55

Praktyczne wynalazki i oryginalne przedmioty codziennego użytku są prezentowane na Targach Paryskich. Ta istniejąca już od ponad stu lat impreza cieszy się wielką popularnością w stolicy Francji.

"Foire de Paris" (czyt. fłar-de-pari) odbywa się już po raz 104. W tym roku ta wielka wystawa innowacji i wynalazków jest poświęcona przede wszystkim ekologicznym rozwiązaniom przydatnym w życiu codziennym. Na imprezie zostało zaprezentowane - na przykład - przyjazne dla środowiska łóżko, wykonane bez użycia klejów i lakierów, i wykorzystujące wyłącznie naturalne surowce.

Inną atrakcją jest lodówka zasilana energią słoneczną, a także urządzenia do uzdatniania wody deszczowej. Wszystko to razem składa się na ekologiczny dom 21-go wieku.

W innej części targów możemy dowiedzieć się również, jak będzie wyglądała w przyszłości komunikacja miejska. Jeden z wystawców proponuje na przykład projekt tramwaju, którego wielkość może być modyfikowana w zależności od potrzeb. Targom towarzyszy konkurs na najbardziej oryginalny i praktyczny wynalazek roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.