Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2549 miejsce

Najnowszy film Agnieszki Holland zadebiutuje w Berlinie. "Pokot" to ekranizacja książki Olgi Tokarczuk

Najnowszy film Agnieszki Holland pt. "Pokot" zadebiutuje w lutym podczas 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

 / Fot. Robert Pałka/materiały SF TORFilm "Pokot" Agnieszki Holland powstał w oparciu o książkę "Prowadź swój pług przez kości umarłych" Olgi Tokarczuk. To historia Janiny Duszejko, astrolożki i wegetarianki, która znajduje pewnej nocy ciało swojego sąsiada. Okoliczności śmierci mężczyzny, który parał się kłusownictwem są tajemnicze. Wokół jego zwłok pozostały tylko ślady saren. Wkrótce ofiarami nieznanego sprawcy stają się kolejni myśliwi.

Książka Olgi Tokarczuk na motywach której powstał film określona została jako "thriller moralny z metafizyczną zagadką". Scenariusz to wspólne dzieło pisarki i Agnieszki Holland.

W roli głównej wystąpiła Agnieszka Mandat. Na ekranie zobaczymy też m.in. Wiktora Zborowskiego, Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Kota, Borysa Szyca, Jakuba Gierszała.

Zdjęcia do filmu "Pokot" nakręciła Jolanta Dylewska. Obraz ozdobi ścieżka dźwiękowa autorstwa Antoniego Komasy-Łazarkiewicza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dwie bardzo utalentowane kobiety, obie podziwiam, życzę filmowi sukcesu, i koniecznie chcę go obejrzeć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.