Facebook Google+ Twitter

Najnowszy sondaż CBOS: PSL poza Sejmem?

Według najnowszego sondażu CBOS zmniejsza się różnica między PO a PiS. PSL z 4 proc. poparciem nie znalazłoby się w Sejmie. 26 proc. respondentów nie wie na kogo głosować.

 / Fot. Bartłomiej Kucharczyk/CC-BY3.0/wikimediaCBOS przeprowadził sondaż w dniach 18-24 sierpnia 2011 roku na liczącej 1051 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

A oto wyniki:

PO - 36 proc. (-2 proc.)
PiS - 20 proc. (+3 proc.)
SLD - 8 proc. (-1 proc.)
PSL - 4 proc. (bez zmian)

26 proc. ankietowanych nie wie jeszcze na kogo odda swój głos. Chęć uczestnictwa w wyborach do Sejmu i Senatu zadeklarowało 60 proc. respondentów.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Jan Nowakowski
 • Jan Nowakowski
 • 20.09.2011 19:13

Rodacy,pytam Was czy znacie drugi taki porąbany kraj na świecie gdzie sędzia zarabia 10 tyś. zł miesięcznie
a hutnik pracujący w temp.68 stopni i przerzucający 12 ton dziennie zarabia1700 zł. Hitler był bardziej sprawiedliwy w stosunku do niewolników. Jeszcze chcę dodać że ten hutnik ma pracować do 68 lat. Bo takie są plany ludzi pierdzących
w stołek. Pewnie jeszcze sędziemu poprawią bo protestuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 31.08.2011 19:02

chyba w sondazu sie pomylili bo poza sejmem zdecydowanie stawiam na pis no i moi znajomi ten sondaz jest to więc jakas manipulacja

Komentarz został ukrytyrozwiń
hh
 • hh
 • 27.08.2011 11:35

KIEPSKA debata Tusk -Pawlak - pogadali o czym chcieli i prawie NIC a NIC NOWEGO i CIEKAWEGO się nie dowiedzieliśmy . JAKO MĄDRE społeczeńwstwo,chyba ,że mają nas za GŁUPKÓW i dlatego tak ich NISKI POZIOM DEBATY. ŻENADA. Szkoda poświęcania czasu przez wyborców na tak NISKI poziom DEBATY.Premier stwierdził tylko "głupi się nie boi" zatem nie dziw ,że (nie)rząd nie robi ŻADNYCH REFORM . Rozpacz i beznadzieja.O ile będą następne debaty z premierem na tak niskim poziomie to lepiej ,aby tych debat WOGLE NIE BYŁO.Byla na poziomie przedszkola czy piaskownicy. TEMU (nie)rządowi : PO i PSL serdecznie DZIĘKUJEMY.Czekamy na rządy J.KACZYŃSKIEGO i PIS ,który NIE BĘDZIE POZOROWAŁ REFORMY , ale je PRZEPROWADZI,aby 80% ludzi żyło się LEPIEJ w POLSCE , a nie tylko 20% ludzi dobrze zarabiającym i w dużej części za pieniądze NASZE (SPOŁECZEŃSTWA) , może dlatego nie robią reform. SŁABO także był przygotowany prowadzący. TOTALNA KLAPA tego rządu. BRAK KONCEPCJI RZĄDZENIA .KOALICJA KOTA Z PSEM-koalicja WŁADZY ,a nie DOBREGO RZĄDZENIA .Cały czas poprawianie sytuacji WĄSKIEJ GRUPY (KOLESI) KOSZTEM CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA.Za DUŻO bałaganu za tego rządu(PO,PSL).Dlatego trzeba go ZMIENIĆ.Rostowski doprowadził nas do tak WIELKIEGO ZADŁUŻENIA-to on PROWADZI POLSKĘ do WIELKIEJ TRAGEDI i BANKRUCTWA -WIĘKSZEJ NIŻ w GRECJI. POligłup :premier KŁAMAŁ w telewizji,ściema,kompletna szopka debaty-pokazuje SŁABOŚĆ RZĄDU,w OCZACH premiera przerażenie...,nie powinno być ZUS-u i KRUSU można byłoby zaoszczędzić kilka miliardów, ...,itd. Premier zgodziłsię na debatę TYLKO DLATEGO ,bo chciał uprzedzić debatę Palikot i Korwin Mike i zapraszając "NIE Z GRUSZKI I PIETRUSZKI (nagle) kiedy opozycja jest na WYJAZDACH związanych z WYBORAMI,nagle premier ogłasza chęć debat z opozycją.Premier POWINIEN przez swoich posłów USTALIĆ WARUNKI DEBATY z pozostałymi partiami ,a NIE: LAWIROWAĆ ,ROBIĆ CYRK,... . Polacy dostali od premiera : POPULISTYCZNĄ ,POLITYCZNĄ, a NIE MERYTORYCZNĄ PAPKĘ. POligłup mówi o : Arłukowiczu,Kluzik,... , że się PROSTYTUŁUJĄ .Tylko : PIJAR ,PIC,BLEF,CYRK, ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@re Dzisiaj 09:19 - "Według niejakiego hh i paru innych,wszelkie zjawiska i zdarzenia mają swe źródła oraz są inspirowane przez ludzi z otoczenia rządu".

Inspirowana, szaleńcza i agresywna krytyka Prawa i Sprawiedliwości przez Platformę doprowadziła do tego że jeden z członków PO dokonał zabójstwa w Łodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
re
 • re
 • 26.08.2011 09:42

"Żywią i Bronią" jak długo jeszcze?
Chłopi w Polsce żyją z dotacji Unii.Mogą je brać praktycznie na wszystko.Nie ma dzisiaj lepszego interesu jak być obrotnym i przedsiębiorczym rolnikiem.Biorą i nikt ich nie sprawdza co z tej 'kasy rośnie".Więc biorą tę pieniążki,biorą,biorą...i mogliby tak brać do usranej smierci,gdyby nie realna groźba,że kasa kiedyś sie skończy.Wówczas rolnicy siądą na tyłku,rozłożą ręce i ogłoszą wszem i wobec,że nie wiedzą co dalej robić.Dlaczego nie będą wiedzieli?Ano dlatego,żę ich wspaniała partia z ich sikawkowym na czele daleko w "tyle" mają reformy w rolnictwie i cieszą sie jak małpa z banana,że TERAZ chłopi mają dobrze.Teraz tak,ale za pięć lat może wszystko szlag trafić.Kiedy kryzys dotknie światową gospodarkę rolną to nawet sie nie obejrzymy jak szybciutko i solidarnie zakończymy karierę na forum W24.

Komentarz został ukrytyrozwiń
re
 • re
 • 26.08.2011 09:19

Według niejakiego hh i paru innych,wszelkie zjawiska i zdarzenia mają swe źródła oraz są inspirowane przez ludzi z otoczenia rządu.
Takie spostrzeganie świata jest typowym dla osobników o ograniczonych horyzontach myślowych i mających tendencję do wyrażania własnych opinii i spostrzeżeń tylko i wyłącznie poprzez podanego im z góry wzorca.
Jakby jaki matoł nie zrozumiał to napiszę wprost:jesteście tak ograniczeni,że do waszych zakutych pał nie dociera więcej niż to, co jest wam aktualnie wygodne.Zaakceptowaliście postawę paranoików i wariatów z PiS,którzy całe zło świata składają na karb każdego "kto nie jest z nimi".(W tym przypadku-z wami)
Jeżeli coś nie idzie "po waszej myśli" to składacie to na karb sił,które nie robia nic innego jak tylko siedzą i myslą jak wam uprzykrzyć życie.
Wam,durnie ,niczego nie trzeba uprzykrzać.Wy sami jesteście wrzodem na d...dla siebie i dla innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
 • Jan Kowalski
 • 26.08.2011 08:34

hh /raczej hi hi, ha ha ha!!!/ ty się sobie pocieszaj i baw się w teoretyczne wywody. Prawda zaś nie będzie dla ciebie łaskawa bo znów ktoś/kolejny raz/ dostanie "kaczy kuper/ Chcesz się może założyć?

Komentarz został ukrytyrozwiń
hh
 • hh
 • 26.08.2011 04:27

WYNIKI WYBORÓW : PIS-39% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe partie po 0,2% ,nie pójdzie do wyborów około 13% .SĄDAŻE ZARAZ PO WYBORACH są ZAWYŻANE o 15% dla PO,a ZANIŻANE o 15% dla PIS przed następnymi wyborami? - od 8 lat są OPIERO PRAWIDŁOWE przed samymi wyborami ? - piszą i mówią -totalna kompromitacja (nie)rządu i RPP , które przedstawiają nieprawdziwe i zaniżone : WSKAŻNIKI i DANE i chcą wmówić światu i społeczejnstwu ,że w POLSCE żyje się lepiej niż w UE (chyba tylko kilkunastu tysiącom najbogatszych ) - bo 90% ludzi w POLCE KLEPIE BIEDĘ - zarabia i żyje poniżej minimum UE (płaca minimalna wiele razy MNIEJSZA niż w krajach UE , a ceny takie takie same) - ciągłe UKRYWANIE przed ŚWIATEM i społeczeństwem prawdziwego zadłużenia POLSKI poprzez nie WLICZNIE do długu : zaciągniętych przez ten rząd porzyczek i sprzedanych obligacji w UE , ciągłe zadłużanie OBLIGACJAMI,KREDYTAMI prawie WSZYSTKICH miast , ciągłymi nowymi obligacjami rządu , okradanie z pieniędzy PRZYSZŁYCH emerytur z OFE , ... , -jest to ciągłe UKRYWANIE prawdziwego zadłużenia i przerzucanie go na przyszłe pokolenia –mamy już większe zadłużenie niż GRECJA –twierdzi to wielu profesorów,politologów,… . TYLKO ZADŁUŻAJUĄ POLAKÓW ,NIE ROBIĄ REFORM,aby to zadłużenie zmniejszyć – JEDYNIE TYLKO CO POTRAFIĄ – TO ZA SWOJE NIEKOMPETENCJE I ZŁE RZĄDZENIE OPLUWAJĄ i OBWINIAJĄ PIS oraz 80% ludzi żyjących na krawędzi ubóstwa -NIC DLA TYCH LUDZI NIE ROBIĄ,ABY ŻYŁO IM SIĘ LEPIEJ-jedynie uważzają ich za NIEUDACZNIKÓW . Jeżeli w krótkim czasie nie chcemy być drugą GRECJĄ ,to w wyborach DAJMY CZERWONĄ KARTKĘ PObolszewi i temu (nie)rządowi (PO,PSL).Zabrano młodym ludziom przyszłe emerytury OFE(nie mają pracy w kraju) -skok rządu i prezydenta na kasę ludzi -czy media i prezydent powiadomią społeczeństwo o WYROKU w SPRAWIE OFE (czy poznamy uzasadnienie sądu?,czy poznamy nazwiska w sprawie opini OFE prawników i doradców rządu i prezydenta ? Emertom pracującym zabrano EMERYTURY .. Młodzi studenci na zasiłkach -nie mogą podjąć pracy w kraju-muszą wyjeżdzać za granicę-rząd się z tego cieszy bo spadnie bezrobocie w kraju-czy nie powinni oni pracować w POLSCE i tu płacić podatki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

CBOS = Centrum Budowy Ogłupiałego Społeczeństwa :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 25.08.2011 18:20

Widzi pan jak pan manipuluje informacjami. To największa różnica między PO a PiS od dawna -16 % [tak piszą niezależne portale].

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.