Facebook Google+ Twitter

Najnowszy sondaż: duża przewaga PO nad PiS. SLD zyskuje

"Gazeta Wyborcza" opublikowała sondaż na podstawie badania TNS/OBOP, z którego wynika, iż partia rządząca może być spokojna o swój wyborczy wynik. Jej przewaga nad PiS-em wynosi już 11 punktów proc.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaCo ciekawe, w jednym z ostatnich przedwyborczych sondaży traci Ruch Palikota, na który zamierza oddać głos 7 proc. badanych. To mniej niż w poprzednim sondażu, w którym to Palikot wraz ze swoim ugrupowaniem mógł liczyć na poparcie wyższe od SLD. Teraz Sojusz może liczyć na 9 proc. poparcia, co daje tej partii wynik lepszy aż o 3 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem TNS OBOP.

Zobacz najchętniej czytane artykuły Michała Wróblewskiego

Wyniki sondażu:

PO - 32 proc.
PiS - 21 proc.
SLD - 9 proc.
PSL - 6 proc.

Poniżej poziomu progu wyborczego znalazły się PJN (1 proc.) i Polska Partia Pracy (0 proc.). Chęć pójścia na wybory zadeklarowało 59 proc. badanych.

Więcej informacji w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (127):

Sortuj komentarze:

Tego tekstu nie powinno być na stronie głównej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

czy to na kogo glosuja moze byc powodem do uznania za nieciekawe towarzystwo ?takiej skali wartosci nie znam

Komentarz został ukrytyrozwiń

wreczu odwrotnie to wyksztalceni i porzadni ludzie ,lekarze ,prawnicy, tworcy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co my na to? Że ma Pani nieciekawe towarzystwo...:-))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

wszyscy ktorych znam i pytalam glosuja na PIS i co wy na to ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojsik
  • wojsik
  • 06.10.2011 13:46

Pytałem się kilkunastu znajomych osób czy czytają długie kilkudziesięciowierszowe wypowiedzi ? WIĘKSZOŚĆ ODPOWIEDZIEŁA ŻE N I E bo szkoda im czasu !!! Sam po sobie wiem że starem się nie czytać długich,choćby nejmądrzejszych wpisów bo wolę krótkie ale rzeczowe wypowiedzi i przeczytam ich o wiele więcej gdy mam czas siedzieć przy kompie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Alicja Deren
  • Alicja Deren
  • 06.10.2011 12:22

My prawdziwi polacy.patrioci.Podaje za www MOI KREWNI:wPolsce jest 16 osob o nazwisku Kaczynski,w Niemczech jest ich 232.Dalszych 205 osob zdazylo juz zmienic swoje nazwisko na Katzinski oraz przybrac takie imiona jak Udo Kurt .Silke,Arne.Pozostawiam bez komentarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz40
  • Janusz40
  • 06.10.2011 10:40

Co się kryje za tą mantrą?

Premier Tusk powtarza jak mantrę słowa, które mają gwarantować szczególne kompetencje rządu PO, z nim oczywiście na czele:

STABILIZACJA - tak, stabilne tempo wzrostu zadłużenia, stabilny deficyt finansów publicznych, stabilne bezrobocie - szczególnie wśród młodzieży, stabilne tempo osłabiania sie narodowej waluty. Przede wszystkim - stabilna pozycja określonych grup społecznych (ulgi podatkowe, korporacyjne zasady dopuszczenia do lukratywnych zawodów, dziedziczenie stanowisk, praca dla dziesiątków tysiecy pracowników administracyjnych - czytaj - wyborców tej opcji politycznej).
ODPOWIEDZIALNOŚĆ - premier Tusk odpowiedzialnie storpedował budowę tarczy antyrakietowej, realizuje skutecznie swoją tezę: "Polsce silna armia nie jest potrzebna". Premier zamroził budowę gazoportu, by przypadkiem nie wpłynęło to na jego przyjaźń z Władymirem. Premier Tusk w porywie niespotykanej odpowiedzialności podpisał osobiście pakiet klimatyczny, który w tej obowiązującej formie skutecznie rozłoży naszą narodową gospodarkę; dodajmy - pakiet ów jest skrajnie nieobiektywny i skrajnie obciążający Polskę (tylko Polskę). Prezydent Sarkozy kiedyś wygadał sie, że ów pakiet to największe zwyciestwo "starych" panstw unijnych nad nowo przyjetymi; oczywiście, o ile inny już rząd nie wdroży renegocjacji, to będzie on kosztował Polske znakomicie więcej niż wszelkie unijne dotacje.
DOŚWIADCZENIE - tak, trzeba przyznać, że premier Tusk zdobył nadzwyczajne doświadczenie w dziedzinie socjotechniki. Przypomnę tylko słowa Palikota: "Odszedłem z PO, kiedy sie przekonałem, ze Tuskowi zależy tylko na utrzymaniu się przy władzy".
PRZEWIDYWALNNOŚĆ - ten termin był dość powszechnie używany w czasie trwania poprzedniego ustroju politycznego w Polsce i oznaczał całkowitą uległość, podporzadkowanie się, nie wychylanie się. Teraz oczywiście oznaza to samo; tyle tylko że odnosi się do innych mocodawców - tych z Brukseli. Premier Tusk z ochotą przystępuje do różnych "solidarnościowych" akcji unijnych np, "Euro +". Ostatnno, w związku z kryzysem zagrażającym nie tylko państwom strefy Euro, przyjeto rozwiązania obciążające wszystkie państwa unijne i w ten sposób będziemy płacili dla tych "bankrutów", których stopa życiowa i dochody liczone na jednego mkieszkańca są wyższe niż u nas. Może z racji sprawowanej prezydencji - premier wykazuje nawet w tej mierze nadaktywność - pisze listy do przywódców państw unijnych itp. Premier Tusk naiwnie podpisuje wszystko, także nowe restrykcje, których doświadczą państwa nie dotrzymujące ostrożnościowych progów finansowych (w formie wstrzymania unijnych dotacji). Premier nie kojarzy, że ofiarą tych rozwiązań stanie się również Polska i 300 mld. zł., które tylko on potrafi wywalczyć dla Polski - rozpłyną sie jak sen jakiś złoty. Możliwe tylko, że wielcy unijny gracze w trosce o takiego spolegliwego premiera - decyzję o owych restrykcjach - ogłoszą dopiero po wyborach w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leonard
  • Leonard
  • 06.10.2011 10:16

Cadyk (Adam Szechter) dzwoni do szefa OBOP : zróbcie nowy sondaż. Szef OBOP : ile podać ??. Cadyk : PO 31% , PiS 18%. Szef OBOP : OK robi się.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wir
  • wir
  • 06.10.2011 10:05

Niemcy to poukładany narod ; mają program i cele rozwoju ; już od stuleci .Rosjanie po przewodnictwem Putina też patrzą w przyszłość i mogą wiele...Panie "stanmaski" wypowiedzi może są przedwyborcze i emocjonalne ;ale pana też są nie tylko emocjonalne ale jakby powyborcze..?Pewien Pan powiedział ;że są wartości których zaniechać nie wolno- do nich należy honor i obowiązek wobec tych którzy oddali życie za Wolną Polskę.
Sprawiedliwość i prawda to nie są przedwyborcze zachcianki , to obawiązek zbiorowy! wobec Polski i Polaków .Ponad naszymi głowami rozgrywa się ineresy Rosji i Niemiec, a premier przyznaje premie za "ponadstandartowe" dzialania swoich urzedników-jakie!?Czy Naród polski nie zasługuje na godne życie wśród innych narodów Europy?Ponad 80% ludzi żyje na granicy ubóstwa , mamy niedożywione dzieci w szkołach; a Pan mówi o celach życiowych!Jesteśmy podobno katolickim narodem , ale wiary publicznie nie wolno nam okazywać ; bo to zagraża wolności religijnej czyjej?!Kościołowi publicznie nie wolno się wypowiadać , bo co, bo Nergal poczuje się urażony?Wiemy czego chcemy ? Wiemy gdzie zmierzamy?Wołnie o sprawiedliwość i prawdę to są fobie!!!?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.