Facebook Google+ Twitter

Najnowszy sondaż Homo Homini: rośnie poparcie dla Platformy

Gdyby dziś odbywały się wybory parlamentarne wygrałaby Platforma Obywatelska z 37-procentowym poparciem - wynika z najnowszego sondażu Homo Homini dla Polskiego Radia. To wzrost o 3.7 proc. Porządki premiera Tuska po raporcie Millera odnoszą więc skutek.

 / Fot. Piotr VaGla Waglowski, http://www.vagla.pl/Domena publicznaGdyby wybory odbyły się dzisiaj partie uzyskałyby nastepujące poparcie:

PO - 37 proc. (+ 3,7 proc)
PiS - 25,9 proc. (- 1,4 proc.)
SLD - 15,2 proc. (bez zmian)
PSL - 6,8 proc. (bez zmian)
Pozostałe partie nie weszłyby do Sejmu.

Czytaj także: Sondaż Homo Homini: Polacy zadowoleni z prezydenta Komorowskiego

Prezes instytutu Homo Homini Marcin Duma uważa, że "wzrost poparcia dla partii rządzącej jest spowodowany ostatnimi zmianami w rządzie po publikacji raportu komisji Jerzego Millera. Obserwowaliśmy dymisję ministra obrony narodowej, rozwiązanie 36 specpułku,czyli porządki, które Donald Tusk po sprawie smoleńskiej wykonał w rządzie. Wydaje się, że Platforma wygrywa na tych działaniach" - czytamy w serwisie interia.pl

Czytaj także: Najnowszy sondaż Homo Homini: PiS zmniejsza stratę do PO

Według badania Homo Homini udział w głosowaniu wzięłoby 57,5 procent ankietowanych. Sondaż przeprowadzono 5 sierpnia na reprezentatywnej grupie 1100 ankietowanych. Błąd oszacowania wynosi 3 procent, a poziom ufności 0,95.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (112):

Sortuj komentarze:

Lutek
  • Lutek
  • 09.08.2011 07:55

Tańcz głupia, tańcz,
swoim życiem się baw !
Wprost na spotkanie ognia leć !
Tańcz głupia, tańcz,
wielki bal sobie spraw !
To wszystko, co dziś możesz mieć..(Polsko)

Czasem tak dla hecy
lubię patrzeć jak
coraz bliżej świecy
ruda krąży ćma (Donald)

Tańcz głupia, tańcz !
Tańcz głupia, tańcz !
Tańcz głupia, tańcz !
Tańcz głupia, tańcz ! (Jak Ci media zagrają)

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 08.08.2011 16:37

A w Wałbrzychu wygrał kandydat, którego popierała PO . Kandydat pisowców zajął zaszczytne ostatnie miejsce -4

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarosław Konieczny
  • Jarosław Konieczny
  • 08.08.2011 15:16

Szanowny panie "Gryn", ja się nie zastanawiam, ja wiem dlaczego zwolennicy PO, tacy jak pan, chcą widzieć tylko to, co Wam by odpowiadało i chcielibyście wmówić to wszystko innym. Ja też pamiętam, jak w 2005 roku wszystkie sądaże, cała telewizja i większość gazet prorokowały, że i PO, i Pan Tusk, "wygrają w cuglach". Wszędzie wisiały bilboady ze zdjęciem pana Tuska i wpisem - PAN TUSK PREZYDENTEM. Okazało się jednak, że wybory do sejmu wygrało PiS, a na prezydenta wygrał L. Kaczyński. PiS chciało utworzyć koalicję z PO. Jednak do koalicji nie doszło, bo PiS nie mogło się zgodzić na powtórkę wcześniejszych wyborów, kiedy to, wygrała AWS, a rządziła Unia Wolności. PiS nie chciało zawierać koalicji z Samoobroną, PiS czekało przez kilka miesięcy na PO. PiS zaproponowało nawet powtórzenie wyborów, ale pan Tusk na nic się nie zgodził, co w końcu, zmusiło PiS do tej niechcianej koalicji. Pomimo czekania przez kilka miesięcy na koalicję z PO, pomimo kłopotów z Samoobroną i z partią pana Gertycha, PiS zdąrzył obniżyć podatek, obniżyć bezrobocie, przygotować, od strony prawnej, budowę autostrad i osiagnąć bardzo dobre wyniki gospodarcze. PiS chcia też przywrócić w Polsce praworządność (bo obiecało to w czasie kampanii wyborczej) i rozpoczął od likwidowania korupcji i złodziejstwa. I tutaj mała dygresja - jeśli ktoś wyobraża sobie, że korupcję na wielką skalę, może robić przysłowiowy Kowalski, zatródniony w małej firmie, to jest w wielkim błędzie. PiS rozumiało, że różne szfindle gospodarcze mogą robić tylko osoby "wysoko postawione". W moim przekonaniu, społeczeństwo powinno się cieszyć, że są instytucje państwowe, pilnujące aby osoby piastujące wysokie stanowiska w państwie, pracowały uczciwie i aby firmy gospodarcze i inne, robiły uczciwy biznes, a jedynym chyba warunkiem jest to, aby czyniono to w ramach przepisów prawa. I PiS robiło to zgodnie z prawem. Świadczy o tym choćby raport pana Czumy. Tylko nieuczciwi ludzie mogą twierdzić, że państwo dbające o praworządność, jest państwem faszystowskim, a władze państwowe, to przestępcy. Panie "Gryn", co do dokonań PO, to radzę przypomnieć sobie co obiecywał pan Tusk w swoim przeszło trzygodzinnym ekspoze, z tym czego dokonało PO w czasie czterech lat. O podniesieniu Vat, o wzroście bezrobocia, o sprawach polskich stoczni, o kłopotach finansowych naszego państwa, o kilku aferach związanych z PO i o wielu innych sprawach, nie będę już wspominał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mieszko
  • Mieszko
  • 08.08.2011 12:41

Kiedy czytam wyniki sondaży, robione i podawane przez takie "firmy" jak Homo Homini, to nic mnie nie dziwi. Znam ich możliwości i wiem, że stać ich na podanie nawet takich wyników, z których dowiemy się, że na PO chce głosować 115%, a na PiS tylko 5% - i jeszcze znajdą ze 35% narazie niezdecydowanych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Reda
  • Jan Reda
  • 08.08.2011 11:53

Nie ulega wątplowości,że PiS stał na pozycjach patriotycznych,co dla sąsiadów naszych było nie całkiem wygodne w przeciwieństwie do PO,które jest kosmopolityczne i dlatego cieszy się u sąsiadów poparciem.Musimy wybrać czym chcemy być,ludzmi wolnymi z własnym państwem wprawdzie o ograniczonej suwerenności,ale w jakiejś mierze niezależnym,czy niewolnikami pozbawionymi własnego państwa.Wybór prosty,Innej alternatywy na dziś niema.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Incognito Wiesław
  • Incognito Wiesław
  • 08.08.2011 11:34

Ta firma sondażowa powinna się nazywać Homo Homini Lupus est,bo taka nazwa oddawałaby istotę jej działalności.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pstragpotokowy
  • pstragpotokowy
  • 08.08.2011 11:32

...i jeszcze Plamy na Sloncu, Panie Mierzynski...i to ze Mamuty na nadwislankich brzegach kapieli nie zazywaja...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janosik
  • Janosik
  • 08.08.2011 11:25

A kiedy tych 7mil. PO ciemnoty sie kapnie na kogo głos oddali??

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janosik
  • Janosik
  • 08.08.2011 11:15

A kiedy to tych 7mil.POciemnionych zorientuje sie na kogo głos oddali????

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomas Mierzyński
  • Tomas Mierzyński
  • 08.08.2011 11:07

"Zasługi PO"są niezaprzeczalne:Likwidacja stoczni Gdynia i Szczecin,afera hazardowa,Misiaka,Wałbrzyska,Grada,Grabarczyka,wyprzedaż firmPKO,PZU,PKP,KGHM ,zablokowanie przez Nord Stream Swinoujścia,Bogdanka,Kręcenie lodów Sawickiej zniszczenie CBA,katastrofa smoleńska,wzrost bezrobocia,inwestor z Kataru,korupcja,przykład Karnowski z Sopotu, najdroższa długoterminowa ,umowa gazowa z Rosją,samobójstwa polityków,Michniewicz,E.Wróbel,Zielonka,kamerzysta Knyż,Marek Dulinicz archeolog badający Smoleńsk,i ostatnio Leper.Te zasługi rodacy z otwartą paszczą a zamkniętą głową popierają.