Facebook Google+ Twitter

Najnowszy sondaż. Jak reaguje prasa na przewagę PiS?

Przejrzałem nagłówki internetowych serwisów. Jak reagują tytuły prasowe na najnowszy sondaż, wieszczący zwycięstwo PiS w najbliższych wyborach? Zobaczmy.

„Demokracja ciemniaków”- powrót PiS do władzy - to tytuł z Newsweeka.
P.Gliński tak określił IV RP Kaczyńskiego – ” Demokracja ciemniaków „. Bardziej adekwatnym określeniem tego co obecnie proponuje PiS to „demokracja dla ciemniaków”. Kto przy zdrowych zmysłach weźmie na poważnie słowa Kaczyńskiego: ” My się do władzy nie pchamy” po wcześniejszych wypowiedziach Kaczyńskiego: ” PiS musi przejąć władzę” oraz „Ja chcę być premierem”.


"PiS prowadzi w sondażu? Polacy mogą się wystraszyć"
- wieści Wprost.
Po tym sondażu część społeczeństwa, która się boi rządów PiS-u się przestraszy i będzie bronić Platformy Obywatelskiej - stwierdził na antenie TVN24 senator niezależny Kazimierz Kutz komentując wyniki sondażu, w którym Prawo i Sprawiedliwość wyprzedziło Platformę Obywatelską.

"PO o sondażu TNS Polska: do wyborów jeszcze parę lat..." - Wprost.
Platforma Obywatelska jest liderem sondaży od pięciu lat, więc z pokorą trzeba przyjąć tego rodzaju wahnięcie w sondażach. To doping do dalszej pracy, ale mamy parę lat do wyborów, więc jeszcze wiele może się zmienić - powiedział Rafał Grupiński z PO. Przewodniczący klubu PO odniósł się w ten sposób do sondażu TNS Polska dla programu "Forum" TVP Info, w którym PiS ma 39 proc. poparcia, PO 33 proc., SLD - 9 proc., i po 5 proc. Ruch Poparcia Palikota i PSL.

"Kolejny sondaż. PiS grubo wyprzedza Platformę!" - Wiadomosci 24
5 października TNS Polska opublikował sondaż, w którym PiS wyprzedza PO. Dla wielu było to zastanawiające. Sugerowali: poczekajmy na wyniki innych sondaży. 6 października Center Of Researd POLAND opublikował sondaż, w którym PiS również wyprzedza PO.

"Sensacyjny sondaż - PiS wyprzedza PO" - Puls Biznesu
39 proc. poparcia dla PiS, 33 proc. dla PO, 9 proc. dla SLD, a po 5 proc. dla Ruchu Palikota i PSL – to wynik najnowszego sondażu TNS Polska dla programu „Forum” TVP Info, a informuje o tym „Gazeta Wyborcza”.

"Najnowszy sondaż: PiS przed PO" - Polityka
Po raz pierwszy od dłuższego czasu w sondażach partia Jarosława Kaczyńskiego wyprzedziła Platformę obywatelską. Gdyby wybory odbywały się teraz na PiS głosowałoby 39 proc., na PO - 33 proc. - wynika sondażu TNS Polska dla programu "Forum" TVP Info.


"PiS: teraz łatwo pokonać Platformę"
- Gazeta Wyborcza
W najnowszym sondażu TNS Polska dla TVP Info PiS wyprzedza PO. Partia Jarosława Kaczyńskiego dostała 39 proc. poparcia, ugrupowanie Donalda Tuska 33 proc. "Gazeta Wyborcza" zapytała polityków obu partii o przyczyny takiej zmiany nastrojów wyborców

"NOWY SONDAŻ - PiS wyprzedza PO. ROŚNIE POPARCIE dla partii Jarosława KACZYŃSKIEGO" - SuperExpress
Wyborcy odwracają się od partii rządzącej. Donald Tusk ma powody do zmartwień. Afera z Amber Gold i sędzią Ryszardem Milewskim przyniosła spadek poparcia dla Platformy Obywatelskiej. Z nowego sondażu TNS Polska dla programu "Forum" TVP Info wynika, że PiS wyprzedza PO o 6 procent. PiS wygrywa z PO. Poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego wynosi 39 proc., a dla partii Donalda Tuska tylko 33 proc.

"Kaczyński zdradza plany: Za pół roku program rządu PiS" - Dziennik
Jarosław Kaczyński rozpoczął polityczną ofensywę. Jeździ po Polsce, przekonując obywateli do swego pomysłu rządu ponadpartyjnego. Zapewnia, że wkrótce przedstawi też program dla prawdziwego rządu PiS, który powstanie po wygranych wyborach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.