Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6088 miejsce

Najnowszy sondaż: PO i PiS łeb w łeb! PSL, SLD i Palikot w Sejmie?

Instytut Badania Opinii Homo Homini przeprowadził dla Polskiego Radia sondaż, z którego wynika, że dwie największe partie PO i PiS mają niemal identyczne poparcie, odpowiednio 31 proc. i 29 proc. Duże szanse na wejście do Sejmu ma Ruch Palikota z 4 proc. poparciem.

Sonda

Czy chciałbyś, aby Ruch Palikota znalazł się w Sejmie?

 / Fot. PAP/Artur ReszkoSondaż został przeprowadzony w sobotę 10 września na grupie 1100 osób. A oto jego wyniki (w nawiasie zmiana preferencji w stosunku do poprzedniego badania z 19 sierpnia):

PO - 31 proc. (-3 proc)
PiS - 29 proc. (+4 proc)
SLD - 13,8 proc. (bz)
PSL - 6,5 proc. (bz)
Ruch Palikota - 4 proc. (+3 proc.)

Zagłosuj w sondażu wyborczym W24!


Jeśli chodzi o spodziewaną frekwencję wyborczą, prawdopodobnie nie będzie ona wysoka: pójście do urn wyborczych deklaruje zaledwie 49 proc. wyborców. Natomiast 46 proc. respondentów już dziś wie, że nie pójdzie do wyborów.



Do Wiadomości24 możesz dodać
własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (53):

Sortuj komentarze:

nm
  • nm
  • 03.10.2011 18:49

? W PO ćpają?Piromani? WYNIKI WYBORÓW: PIS-47%,PO-24%,SLD-4,8%,PSL-4%,PNJ -0,1% ,POliogłup 0,9%.-TYLKO J.KACZYŃSKI PREMIEREM.Prezydent(MANIPULUJE?) dając odznaczenia MIESZA w KAMPANI.-ŁAMIE PRAWO?CHAM nowak z PO? Tysek KŁAMIE?-Jak UE pozna PRAWDZIWE ZADŁUŻENIE POLSKI-to SPADNIEMY NA OSTATNIE MIEJSCE NA ŚWIECIE.KOMPROMITACJAsądaży:wybiórczej,tvn,tvn24, polityki,obop,...-nie dajmy się KŁAMSTWOM PSEUDO-MEDIOM .-studenci plotkują -TOTALNA KOMPROMITACJAPObolszewi,CYNIZM,OBŁUDA,HIPOKRYZJA,MATACZENIE,BŁAZENADA,CYRK,. .. .jakimi błaznami otacza się tysek?-(nie)rząd NIEROBÓW(PO,PSL): prawie żadnych reform-TYLKO ZADŁUŻANIE POLSKI (POLAKÓW) -w ciągu 4 lat ZADŁUŻENIE o 400 mld. zŁ(prawdziwe zadłużenie jest prawdopodobnie WIELOKROTNIE WIĘKSZE-skrywane przez ten rząd i dlatego chcą dalej rządzić ,aby PRAWDZIWEGO ZADŁUŻENIA NIE POZNALI POLACY,ANI UE-wszystkie miasta POLSKI sąZADŁUŻONEprzez:kredyty,obligacje,inne instrumenty,...,-rząd OKRADŁ pieniądze z OFE i ZADŁUŻA przyszłych emerytów (dzisiejszych studentów i małych dzieci)).CZERWONA KARTKA w wyborach dla PObolszewi( PO,SLD) -TOTALNA KOMPROMITACJA SLD-Wzaiątek i Napieralski chcieli oszukać społeczeństwo-boją się transmisji całej debaty z ROSTOWSKIM,aby sopołeczeństwo nie dowiedziało się PRAWDZIWEGO OBLICZA i programu SLD-czego się BOI,gdzie ich OTWARCIE na społeczeństwo,czy tak jak PO chce UKRYĆ prawdziwy program przed społeczeństwem?czy dopadła ich paranoja?-mówią studenci-czy SLD chce jak PO dążą jedynie do WŁADZY i STOŁKÓW dla KOLESI ?,a nie obchodzi ich dobro WSZYSTKICH OBYWATELI POLSKI.CZY partie OSZUSTÓW?SLD i PO,-NIEWIARYGODNE-skoro chcą debaty ZAMKNIĘTEJ dla TV,a nie szczerej, prawdziwej,konkretnej rozmowy merytorycznej o budzecie i programach tych parti na żywo w TV -aby społeczeństwo dowiedziało się co NAPRAWDĘ MYŚLĄ TE PARTIE.Czy"jutro bez obaw"-czy"OBAWY OD JUTRA" dzięki podpisaniu umowy z center klap?PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA.Tusk powinien kupić gwożdzie do trumny PO. PO eksmituje na bruk.
.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bb
  • bb
  • 28.09.2011 00:36

kiepskie sądaze!-WYNIKI WYBORÓW PIS-44% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,POligłup-0,2%
J.KACZYŃSKI premierem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
az
  • az
  • 23.09.2011 20:14

/WYNIKI WYBORÓW PIS-41% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe po 0,2% ...- Postradali rozum?-Kuzik,bartek,...-wtyka,zdrajcy,kłamcy,hipokryci,cynicy,...?-plotkują studenci-TO KONIEC ich KARIERY-nie głosujmy na nich.Nawet KOLESIE potępiają działania premiera i rządu-NIE MAMY ZAUFANIA,BOIMY SIĘ Z DNIA NA DZIEŃ,ŻYJE NAM SIĘ CORAZ GORZEJ ZA TEGO RZĄDU,...dlatego wyborcy dadzą temu rządowi CZERWONĄ KARTKĘ.-Studenci-czy postradali rozum?- dziękujemy już premierowi,że prawie NIC nie zrobił przez 4 lata , ale ZDĄŻYŁ ZADŁUŻYĆ POLSKĘ o dodatkowe 400 MILIARDÓW ZŁ pomimo,że PREMIER MIAŁ WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE I SWOJEGO PREZYDENTA.W wyborach zdecydujmy,aby ten (nie)rząd(PO,PSL) raz na zawsze ZNIKŁ oraz nie dzielił i ciągle obrażał 3/4 społeczeństwa. DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła ,
prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?- klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ,a jeszcze NARAŻA SPOŁECZEŃSTWO NA NOWE KOSZTY;autobusów,paliwa, utrzymanie KOLESI,KOLEŻANEK,OCHRONY,DZIENNIKARZY,ŚNIADANIA,OBIADKI,KOLACJE,HOTELE,PIJAR w MEDIACH, FILMIKI ,bilbordy, Łapanki ludzi,przeszkadza w pracy URZĘDOM,ludziom,dzieciom w szkołach,policji, ... - zamiast TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ chociażby na: przedszkola,biedne rodziny i dzieci,ludzi niepełnosprawnych,domy opieki ciężko chorych, niepełnosprawnych,pierwszą pracę dla studentów spłatę długów,które sam rząd zrobił, ... - a NIE BEZSENSOWNE marnotrawienie czasu wielu "WCIĄGANYCH" w to ludzi i przypisywanie (nie)rządowi bardzo często ZASŁUG ludzi z samorzadów. Czy to uczciwe?,a gdzie URLOP BEZPŁATNY?Czy premier STRAJKUJE jeżdząc po kraju?Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom,aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta?-niezgodne z konstytucją?). Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? DZIWI TOTALNA NAGONKA pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 9 ml. wyborców PIS,a WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO,PSL). Nie głosujmy na nich. TYLKO J.KACZYŃSKI i PIS mogą URATOWAĆ POLAKÓW przed TRAGEDIĄ jaką gotuje nam Tusk i jego rząd.ANIOŁKI-SUPER KANDYDATKI!!! PIS!!!,a MEDIA? jak za stanu wojennego?-reżim jak za póżnego jaruzelskiego.TOTALNA KOMPROMITACJA MEDIÓW,HIPOKRYZJA,CYNIZM,CHAMSTWO,... mediów?(tvn24,info,polsat,superstacja-godz.13,40-robią to zbyt często) przerwanie KONFERENCJI PRASOWYCH J. KACZYŃSKIEGO i pokazywanie premiera Tuska...-czy paranoja mediów?-plotkują studenci-ANARCHIA,totalitaryzm,...?czy premier wraz z mediami będzie gonił za J.KACZYŃSKIM i PRZERYWAŁ KONFERENCJE PRASOWE i pytania do J KACZYŃSKIEGO i ludzi PIS-u?????? -także często są PRZERYWANE KONFERECJE PROGRAMOWE J.KACZYŃSIEGO i PIS. KIEROWCO nie głosuj na obecny (nie)rząd - WSZYSTKO ROBIĄ ,aby ludzie mieli jak najmniej pieniędzy-bo będą karani WIELOMA NOWYMI PUNKTAMI-co będzie prowadziło do zabierania PRAW JAZDY,a więc STRACĄ DUŻE PIENIĄDZE NA ZDANIE NOWEGO EGZAMINU. .PJN może zmądrzeje jak znajdzie sę poza sejmem jak JUREK.Doskonała KONFERECJA PROGRAMOWA PIS :Hofmana i eroposła OBNAŻAJĄCA KŁAMSTWA:Tuska,Sikorskiego,erodeputowanych PO,... .czytamy w "DGP", pieniądze z miejskich spółek miały trafiać do byłego prezydenta miasta P.Kruczkowskiego oraz zasilać konta komitetów wyborczych posłanki Mrzygłockiej, senatora Romana Ludwiczuka oraz byłego szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego...

Komentarz został ukrytyrozwiń
karol nowak
  • karol nowak
  • 20.09.2011 20:58

Szanowni Państwo zrozumcie, że PO i reszta komunistów nic dobrego dla Polski i Polaków nie zrobili i nie zrobią. Musicie zrozumieć, że PO najchętniej wyzbyłaby się polskości-robi wszystko abyście nie znali swojej kultury, historii, przeszłości. Dlaczego tak boją się historii, dlaczego tak pogardzają tą dziedziną? Odpowiedż jest prosta-strach przed swoją, swoich rodziców, swoich dziadków niechlubną przeszłością komunistyczną. Żeby nie działalność takich instytucji jak IPN nadal Polacy żyliby wizją, że wszystko było dobrze w PRL-u zabójstw nie było, a ten który głosił niechlubne masowe morderstwa komunizmu to jakiś obłąkany. Odrzućcie szkodliwe opary myśli Kwaśniewskich, Millerów, Oleksych i im podobnym. Zrozumcie geniusz Kaczyńskich. Swoja drogą dziwię si, że Kaczyńscy nie otrzymali jeszcze nagrody Nobla.

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
  • internauta
  • 12.09.2011 16:24

DZIAŁ POLITYKA - PiS

Komentarz został ukrytyrozwiń
Warszawiak
  • Warszawiak
  • 12.09.2011 14:32

Że też Wam się chce tak ekscytować sondażami co trzy dni... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
er140448
  • er140448
  • 12.09.2011 13:02

Do PATRYKA.Chcę szanownego internautę poinformować że ludzie nie śpią,widzą co PiS wygaduje i jak się zachowuje.Zapewniam Cię że drugi raz nie dadzą się nabrać.Wybaczam Ci błąd w słowie-pomorze-ponieważ przypuszczam iż błąd był nie zamierzony.Zgadzam się z Tobą ze tylko PiS nam pomoże.Popłyniemy na morskiej fali do obiecywanego przez nich dobrobytu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Tomasz Kowalski

Jeśli celem jest wygrać wybory, to nie może być korzystne dla obu partii.
Ktoś się po prostu myli w ocenie "potencjalnego elektoratu".
Chyba, że cel jest inny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa teza, jaką stawia dzisiejsza Rzeczpospolita: dla PiS i PO pożądane jest, by różnica w sondażach była jak najmniejsza. Z różnych względów ma to mobilizować do udziału w wyborach potencjalny elektorat obu partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
er140448
  • er140448
  • 12.09.2011 08:25

Do syna tego Narodu.Odpowiadam.1.Skoro piszesz komentarze aby zainteresować inną osobę,to interesuj się także wpisami innych internautów.2.Dlatego napisałem małą literą ponieważ gdybym napisał dużą byłbyś jeszcze bardziej urażony.Za Naród przeprosiny.3.A ktoż to mnię zaliczył do hołoty jak nie Ty szanowny internauto.Jeżeli Ci moja przynależność do Po,to nie wchodz w żadne polemiki.4.Trochę logiki.