Facebook Google+ Twitter

Najnowszy sondaż. Sprawdź kogo popierają Polacy

Według najnowszego sondażu "Gazety Wyborczej" PO ma 44 proc., a PiS - 27 proc. poparcia.

Od początku 2011 roku Platforma Obywatelska straciła w sondażach kilka procent poparcia.
Według analityków ten spadek spowodowała napięta sytuacja polityczna i gospodarcza. To chaos na kolei, raport MAK i sprawa OFE miały bezpośredni wpływ na niskie notowania Platformy w styczniu b.r. Mimo nie najlepszych wyników, partia zdołała jednak poprawić swój wizerunek głośną sprawą otwartych funduszów emerytalnych, co spowodowało lekki wzrost notowań.

- Wyborcy wciąż traktują Platformę jako tę partię, która zapewnia stabilne rządy i poczucie bezpieczeństwa - komentuje wyniki dla "Gazety Wyborczej" wiceszef klubu PO Rafał Grupiński.

Poparcie rośnie również dla Prawie i Sprawiedliwości, które od grudnia 2010 roku (22 proc.) poprawiło swoje notowania o 5 proc. (27 proc.). - Cieszę się, że PiS już trzeci miesiąc ma wyraźną tendencję wzrostową - powiedział Adam Lipiński, wiceprezes PiS.

Po dwóch wyraźnych rywalach na trzecim miejscu na piedestale przodowników politycznych plasuje się Sojusz Lewicy Demokratycznej, który odnotowuje 12 proc. poparcia obywateli.

Stosunkowo nietrwały był sukces (6 proc.) ugrupowania Polska Jest Najważniejsza, które w ciągu ostatnich dwóch tygodni straciło aż 4 proc. poparcia. Wynik PJN - 2 proc.

Lepiej sytuacja wygląda z Ruchem Poparcia Janusza Palikota, któremu zaufało 4 proc. obywateli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mateo Mati
  • Mateo Mati
  • 07.04.2011 10:29

A gdzie UPR-WIP? Przecież w innych sondażach wygrywa! Nikt normalny już nie głosuje na bandę czworga czyli na PO PIS SLD i PSL

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.