Facebook Google+ Twitter

Najpiękniejsze duety operowe w Gdyni

20 maja w Domu Rzemiosła w Gdyni odbył się kolejny, bardzo interesujący koncert z cyklu Niedziela Melomana.

 / Fot. Małgorzata SorokaNiedziela Melomana to cieszący się bardzo dużą popularnością cykl koncertów, odbywający się już od wielu lat. Organizatorem jest Centrum Kultury w Gdyni, a prowadzącym Krzysztof Dąbrowski. Miejscem koncertów jest sala widowiskowa Domu Rzemiosła w Gdyni, a od niedawna również Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Koncerty odbywają się mniej więcej raz w miesiącu, z przerwą letnią, kiedy to niejako zastępują je cotygodniowe Letnie Koncerty Muzyki Promenadowej na Kamiennej Górze.

Tym razem artyści przenieśli publiczność do czarownego świata opery, / Fot. Małgorzata Soroka wykonując kompozycje takich twórców, jak: Felix Mendelssohn, Robert Schumann, Johannes Brahms, Jules Massenet, Charles Gounod, Piotr Czajkowski, Fryderyk Chopin i Benjamin Britten.

 / Fot. Małgorzata SorokaTrudno mi opisać całą moc wrażeń, jakie mnie ogarniały podczas koncertu. W każdym geście i dźwięku widać było, że śpiewaczki wiedzą, o czym śpiewają, robią to z ogromną pasją, co przenosiło się na odczucia publiczności i ogromny aplauz po każdym utworze. Obserwując pianistę widziałam, że w każdy utwór wkłada całą swoją duszę. Odniosłam wrażenie, że choć panie stanowią bardzo zgrany duet, to prym wiedzie tam p. Monika. Obie śpiewaczki dysponują pięknymi głosami, potrafią wykorzystywać swój dar, aby zaczarować publiczność, jednak mnie bardziej podobała się jaśniejsza barwa p. Moniki. Mam nadzieję jeszcze nieraz móc je posłuchać. To była prawdziwa uczta dla ducha.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.