Facebook Google+ Twitter

Najpiękniejsze ogrody na Zaciszu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-09-26 10:21

Dom Kultury Zacisze zaprasza mieszkańców Warszawy do obejrzenia ogrodów Zacisza, często nie dostępnych dla naszego oka na co dzień oraz tych skupionych wokół miejsc użyteczności publicznej. Będzie też potańcówka z Kapelą z Targówka.Dom Kultury Zacisze zaprasza mieszkańców Warszawy do obejrzenia ogrodów Zacisza, często nie dostępnych dla naszego oka na co dzień, ukrytych za wysokimi ogrodzeniami oraz tych skupionych wokół miejsc użyteczności publicznej.

Niedzielna gala wyłoni zwycięzców 16. edycji konkursu „Ogród moje hobby”. Ciekawi jesteśmy, jak w tym roku wygląda zieleń Zacisza? Jakie ogrody kryją się za żywopłotami? Jak projektujecie zieleń? Czy wasze ogrody kojarzą się z dzieciństwem i smacznymi jabłkami prosto z drzewa? Czy pachną ziołami i tryskają jaskrawością kolorów? Czy może raczej stanowią nowoczesne aranżacje z ekstrawaganckimi rozwiązaniami?

Przypominamy, że konkurs „Ogród moje hobby” po raz pierwszy zorganizowano w 1999 roku. Głównym celem, tak samo jak dziś, była poprawa estetyki otoczenia, propagowanie kontaktu z przyrodą, upowszechnianie amatorskiego ogrodnictwa jako miłej i zdrowej formy relaksu oraz integracja lokalnej społeczności. W konkursie nie liczy się wielkość zagospodarowywanej przestrzeni, ale wyobraźnia i oryginalne podejście. One są gwarantem ciekawego i nowatorskiego pomysłu.

Na posiadaczy najpiękniejszych ogrodów czeka wiele nagród m.in. Burmistrza Dzielnicy Targówek, Naczelnika WOŚ dla Dzielnicy Targówek, Dyrektora Domu Kultury Zacisze, czy Radnej Miasta Stołecznego Warszawa.

W programie gali wiele atrakcji. Najpiękniejsze ogrody Zacisza zaprezentuje multimedialny pokaz. Jedna ze studentek UTW Zacisze, Elżbieta Sitarska przygotowała różne wariacje malarskie na temat zieleni i ogródów pt. „Kwiaty mojego ogrodu”. Na koniec zaprosimy publiczność na poczęstunek przygotowany przez firmę Sani & Sazi. Będzie też akcent folkloru warszawskiego, czyli występ Kapeli z Targówka i potańcówka.

Konkurs http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/2309 odbędzie się 28 września, w niedzielę, o godz. 17.00 w http://www.zacisze.waw.pl/ na ul. Blokowej 1.
(Marzena Szychułda)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.