Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6178 miejsce

Najpiękniejsze piosenki okresu międzywojennego na żywo

Warszawskie szlagiery, piosenki kabaretowe, rewiowe i filmowe, opanują 16 kwietnia klub Regeneracja. Wyprawę muzyczną po klimatach muzycznych międzywojennej epoki, poprowadzi Warszawska Spółdzielnia Muzyczna.

 / Fot. WSZespół specjalizuje sie w repertuarze 20-lecia międzywojennego, piosenki kabaretowej, rewiowej i filmowej, znanych z wykonań takich artystów jak Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Tadeusz Faliszewski, Mieczysław Fogg. Często sięga po typowe warszawskie szlagiery m.in. niezapomnianego króla szemranej ballady z Czerniakowa, Stanisława Grzesiuka.
Jak mówi Wojciech Szewko lider zespołu, z młodości pamiętam program telewizyjny „W starym kinie”, w którym oglądałem filmy z okresu 20-lecia międzywojennego. Niezapomniane role Eugeniusza Bodo, Adolfa Dymszy, piosenki Warsa, Petersburskiego. Pierwszą też płytą jaką dostałem była płyta Grzesiuka, z której większość piosenek znałem na pamięć, zanim jeszcze nauczyłem sie pisać i czytać.

Warszawska Spółdzielnia Muzyczna to akustyczne trio doświadczonych muzyków w składzie:

Wojciech Szewko - banjo tenor, wokal
Ludwik Skrzypek - akordeon
Mariusz Kubicki – kontrabas, wokal

Charakterystyczne dla zespołu jest to, że podczas koncertów trzyma się on wiernie harmonii i tekstu. Szlagiery w ich wykonaniu gwarantują więc zabawę na najwyższym poziomie, pełną wzruszeń, romantycznej zadumy, ale tez śmiechu i radości, emocji sprawiających, że piosenki z tamtych lat stają się nieśmiertelne.
Start koncertu: 16.04. 2015, godz. 21.00. Wstęp jest wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.