Facebook Google+ Twitter

Najpierw do aresztu trafił Rutkowski. Teraz oba jego bmw

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-09-14 10:35

Prokuratura zabezpieczyła już dwa luksusowe bmw i lokaty bankowe aresztowanego detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, któremu stawia szereg zarzutów, m.in. pranie brudnych pieniędzy.

fot. Karina Trojok/Dziennik Zachodni Prokuratura zabezpiecza majątek detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, któremu zarzuca udział w zorganizowanej grupie przestępczej, pranie brudnych pieniędzy, powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych w zamian za korzyści majątkowe i poświadczanie nieprawdy. Prokuratura nie ujawnia, jaki majątek Rutkowskiego został zajęty na poczet grożących mu kar finansowych.

– Śledztwo jest w toku i w miarę jego rozwoju będziemy zabezpieczać kolejne składniki mienia podejrzanego. Ich wartość musi być adekwatna do kar, które mu grożą - zaznacza Tomasz Tadla, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zabezpieczono pieniądze, na koncie bankowym detektywa oraz jego dwa luksusowe samochody - bmw 645 cabrio (auto wykonano na zamówienie w fabryce w Niemczech za 120 tys. euro) i bmw 740 za 600 tys. zł.

Prokuratura stara się również dociec gdzie jeszcze Rutkowski mógł zdeponować gotówkę. Nie tak dawno sprzedał za 1 mln zł luksusowy dom w Kalonce pod Łodzią. Kolejny dom zaczął budować na Romanowie. Za działkę o powierzchni 3,5 tys. metrów kwadratowych, na której stał już budynek w stanie surowym, zapłacił 390 tys. zł. Jego wykończenie miało pochłonąć jeszcze ponad 700 tys. zł.

Krzysztof Rutkowski został aresztowany pod koniec lipca w związku śledztwem, które od 2002 r. prokuratura prowadzi w sprawie śląskiego barona paliwowego Henryka M., właściciela firmy paliwowej z Siemianowic Śląskich. Zdaniem prokuratury Krzysztof Rutkowski, działając z Henrykiem M. mógł narazić Skarb Państwa na stratę 3 mln zł.
(em)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Rutkowski (detektyw) jest jak duchowny, co to kierujac się słowem bozym, wyssał szmalec i machął ręka na ideały. Coraz więcej takich miglanców. Żal, że ludzie, którzy powinni być ideowi z racji wyk. zawodu, sprzeniewierzają się ideałom. Ideały sa dla prostego ludu, któremu wmawia się patriotyzm, uczciwości i lojalność. Osoby, które tak postepuja a są ze świecznika, powinny być karane wg zwykłych procedur powiększonych o 50%!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.