Facebook Google+ Twitter

Najstarsza matka świata osierociła dwuletnie bliźniaki

Zmarła najstarsza matka świata - María Carmen del Bousada de Lara. W wieku 66 lat Hiszpanka zaszła w ciążę dzięki dawcy spermy i jaju innej kobiety. Oszukała lekarzy, twierdząc, że ma 55 lat. Zmarła w dwa lata po urodzeniu bliżniaków.

 / Fot. Timesonline.co.ukJak pisze Graham Keeley z The Times, w Hiszpanii trwa teraz wielka dyskusja na temat starszych kobiet rodzących dzieci i ich odpowiedzialności za potomków. Pojawiły się już głosy, by ustanowić prawnie limit 45 lat dla przyszłych matek, które potrzebują wspomagania medycyny dla poczęcia dziecka.

Czy Maria del Bousada przekroczyła wszelkie granice? Hiszpanka jeszcze przed sztucznym zapłodnieniem wiedziała, że jest chora na raka. By zdobyć ok. 180 tys. zł na zabieg, sprzedała dom w Cadiz i poleciała do Los Angeles, gdzie zapewniła amerykańskich lekarzy, że ma 55 lat. Inaczej nie podjęliby się zabiegu. Bousada, która publicznie zapewniała o swej doskonałej formie, opowiadając też, jak długowieczna jest jej rodzina, zmarła na raka w dwa lata po porodzie, a dwoma, dwuletnimi chłopcami ma się zająć jej rodzina. Jej członkowie niuezbyt entuzjastycznie podchodzili do postępowania kobiety. - Nasza matka pewnie przewraca się w grobie - miał stwierdzić 73-letni Manuel Bousada, brat Marii, na wieść o sztucznym zapłodnieniu.

Najstarsza matka świata zarzekała się, że chce chronić prywatność swoją i dzieci, jednak niedługo potem sprzedała swoją historię tabloidowi News Of The World. Mówiła między innymi, że zawsze pragnęła zostać matką, ale nigdy nie spotkała właściwego mężczyzny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

zdecydowanie

Komentarz został ukrytyrozwiń

wiadomo - kontrowersyjne - ale chyba każda kobieta zasługuje na macierzyństwo... tylko ten wiek, no właśnie, chyba trochę jednak przesada

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.