Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4869 miejsce

Najstarszy album kolekcjonerski z autografami Pelé na sprzedaż

Na rynek aukcyjny trafił absolutny unikat - najstarszy na świecie piłkarski album kolekcjonerski podpisany przez Pelégo, został wystawiony na sprzedaż przez internetowy dom aukcyjny. Aukcja albumu już się rozpoczęła i zakończy się 26 marca.

Okładka albumu / Fot. Łukasz WilczyńskiPrawdziwą pasję do piłki nożnej można wyrazić na wiele sposobów – zaczynając od śledzenia
z zapartym tchem rozgrywek, na zbieraniu gadżetów ulubionej drużyny kończąc. Kultowe albumy Panini z podobiznami piłkarzy w formie naklejek znane są na całym świecie - na ich kartach swoją edukację sportową od najmłodszych lat rozpoczynały miliony. Album ten po raz pierwszy został wydany w 1970 roku z okazji piłkarskich mistrzostw świata w Meksyku i od tamtego czasu pojawia się regularnie. Teraz pierwsze jego wydanie, w stanie idealnym, może trafić w ręce szczęśliwego kolekcjonera.

Ten niespełna 50-letni, kompletny album World Cup Mexico 1970 zawiera wszystkie oryginalne naklejki, a wartości dodają mu dwa unikatowe podpisy brazylijskiego piłkarza Pelé – prawdziwej legendy. To okazja, na którą czeka niejeden fan piłki nożnej i kolekcjoner kultowych naklejek.

- Pierwszy podpis znajduje się na okładce, a drugi na naklejce z wizerunkiem Pelé. Podczas Mistrzostw Świata w Meksyku 1970 roku, Pelé był absolutną gwiazdą. Brazylia wygrała Puchar Świata, a Pelé zdobył 4 gole. Ponieważ to właśnie ten piłkarz podpisał album, jest on jeszcze bardziej pożądany wśród kolekcjonerów. – mówi ekspert domu aukcyjnego Catawiki, Wouter Waaijers.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat wartość albumów kolekcjonerskich z naklejkami ciągle wzrasta. Zdobycie kultowego albumu może być więc nie tylko spełnieniem kolekcjonerskich marzeń, ale także biznesową inwestycją.

- Obecnie niezwykle trudno jest zdobyć oryginalne naklejki i zapełnić cały album. Ponadto w wielu albumach pojawiały się wpisy z wynikami Pucharu. Ten z obecnej aukcji zawiera wyłącznie dwa podpisy Pelé. To znacząco podnosi jego wartość. Możemy przypuszczać, że ten album stanie się nie tylko najstarszym, ale i najdroższym albumem Panini na świecie. – dodaje Wouter Waaijers.

Wystawiony do sprzedaży album jest częścią dużej aukcji z 90 starymi albumami z naklejkami. Albumy te są oferowane przez holenderskiego kolekcjonera, który przez wiele lat kolekcjonował
i nabywał je w różnych zakątkach świata. Nigdy wcześniej nie były w sprzedaży. Teraz wystawione zostały na międzynarodowej platformie aukcyjnej Catawiki.

Aukcję można znaleźć tu: www.catawiki.pl/1970

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.