Facebook Google+ Twitter

Najstarszy polski dłużnik ma 100 lat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-05 13:15

Najstarszy polski dłużnik ma 100 lat, a najmłodszy - 16 i kilka mandatów kolejowych do uregulowania. Krajowy Rejestr Długów, który wczoraj obchodził piątą rocznicę powstania, opublikował profil polskiego dłużnika. W Krajowym Rejestrze Długów notowanych jest 672 tysiące osób, zadłużonych łącznie na miliard 700 milionów złotych.

Co trzeci dłużnik notowany w rejestrze jest w wieku od 26 do 35 lat. To właśnie ta grupa stanowi największą grupę zadłużonych. Dotyczy to zwłaszcza opłaty za czynsz.

Wśród dłużników są osoby w wieku 90 lat i starsze. Mają oni kilkusetzłotowe lub kilkutysięczne długi wobec banków, gazowni, telewizji cyfrowej oraz przewoźników. Jednak ogólnie osoby powyżej 65 roku życia stanowią zaledwie 2 procent wszystkich notowanych w rejestrze.

Dzięki Krajowemu Rejestrowi Długów przedsiębiorcy odzyskali do tej pory półtora miliarda złotych wierzytelności. Z KRD współpracują między innymi banki, firmy leasingowe, zakłady energetyczne oraz operatorzy telefonii komórkowej i stacjonarnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.