Facebook Google+ Twitter

Najstarszy syn Kim Dzong Ila ucieknie do Korei Południowej?

Najstarszy syn zmarłego w grudniu ubiegłego roku przywódcy Korei Północnej, Kim Dzong Nam, stara się o azyl w Korei Południowej. Czy boi się zemsty brata, który objął stery komunistycznego reżimu?

Kim Dzong Nam / Fot. TV Tokyo, screenshotJak poinformowały południowokoreańskie media, Kim Dzong Nam, starszy brat obecnego przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, może wkrótce znaleźć się w Seulu, gdzie miałby otrzymać azyl polityczny.

Spekulacje na ten temat pojawiły się już na początku miesiąca. Wierząc doniesieniom prasowym, 41-letni Nam, do niedawna uważany za jednego z potencjalnych następców Kim Dzong Ila, obawia się zamachu ze strony służb specjalnych komunistycznego reżimu.

Czytaj też: Kim Dzong Il chciał zabić syna?


We wrześniu informowaliśmy na W24 o schwytanym w Korei Południowej północnokoreańskim szpiegu, który zdradził szczegóły rzekomego planu zabójstwa Kim Dzong Nama. Decyzja o likwidacji Dzong Nama zbiegła się w czasie z gorączkowymi przygotowaniami do przejęcia władzy w Korei Północnej przez Kim Dzong Una - najmłodszego z synów ówczesnego przywódcy.

Innym motywem, który mógłby skłonić Phenian do wyeliminowania Kim Dzong Nama jest fakt, że jeszcze przed śmiercią swego ojca, skrytykował on plany sukcesji młodszego brata, dzieląc się swoimi wątpliwościami z dziennikarzami japońskiej telewizji.

Czytaj też: Kim Dzong Nam krytykuje sukcesję brata


Władze w Seulu nie zajęły oficjalnego stanowiska w sprawie. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że podczas specjalnego posiedzenia parlamentarnej komisji ds. wywiadu, szef Narodowej Służby Wywiadu Korei Południowej zdementował wszelkie doniesienia prasowe. - Nie będziemy się mieszać w coś takiego - miał powiedzieć Won Sei Hun, cytowany przez gazetę Chosun Ilbo.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.