Facebook Google+ Twitter

Najstarszym paryżaninem był neandertalczyk? Ciekawe odkrycie nad Sekwaną

Trzy kości należące prawdopodobnie do neandertalczyka odnaleziono w okolicach Paryża. Wiek znaleziska szacuje się na 200 tys. lat. "To najstarszy paryżanin" - żartują naukowcy.

 / Fot. By Ryan Somma from Occoquan, USA (Homo neanderthalensis child) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsKości ramienna, łokciowa i promieniowa z lewego ramienia zostały sklasyfikowane jako szczątki neandertalczyka. Naukowcy liczą, że znajdą więcej fragmentów, w przeciwnym razie nie będzie można mieć stuprocentowej pewności co do charakteru odkrycia - podaje Wyborcza.pl.

Czytaj także: Wybierz się z Google Street View na pustynię. Firma wynajęła wielbłąda do robienia zdjęć


Kości noszą ślady zmian, co może świadczyć o uszkodzeniu mięśni. Zdaniem badaczy tego typu ślady upodabniają uszkodzenie do kontuzji sportowców. "Jeśli prawidłowo interpretuje się te dane, może to oznaczać, że nasi przodkowie już 200 tys. lat temu rzucali oszczepem w trakcie polowania" - twierdzi Chris Stringer z londyńskiego Muzeum Historii Naturalnej cytowany przez "Gazetę Wyborczą". Tego typu hipoteza stoi w sprzeczności z dotychczasowymi założeniami, że neandertalczycy używali do polowania długich włóczni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.