Facebook Google+ Twitter

Najsztub nie chce oskarżać

Po raz drugi nie rozpoczął się dzisiaj proces w sprawie zlecenia zabójstwa Piotra Najsztuba, byłego redaktora naczelnego „Przekroju”. Powodem, jak poprzednio, było niedoręczenie wezwania na rozprawę jednemu z oskarżonych.

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim znów nie rozpoczął dziś procesu 40-letniego Pawła G. i 32-letniego Arkadiusza W. z Piotrkowa oskarżonych o nakłanianie do zabójstwa Piotra Najsztuba, znanego dziennikarza telewizyjnego i byłego redaktora naczelnego „Przekroju”. O przełożenie rozprawy na inny termin wniósł Paweł G., doprowadzony do sądu z aresztu, który twierdził, że nie dostał wezwania na rozprawę. Sąd w tej sytuacji musiał wniosek uwzględnić. Podobnie było 31 października. Wtedy jednak z wnioskiem o odroczenie wystąpił Arkadiusz W., który wezwanie wprawdzie dostał, ale... o jeden dzień za późno.

Ani ostatniego dnia października, ani dzisiaj w piotrkowskim sądzie nie pojawił się Piotr Najsztub. Znał on obydwa terminy, ale poinformował Sąd, że do Piotrkowa dzisiaj nie przyjedzie, i że nie chce występować w procesie w roli oskarżyciela posiłkowego.

Paweł G. i Arkadiusz W. potencjalnego zabójcy Najsztuba szukali w pierwszej połowie 2003 roku. Nakłaniali do tego Roberta C. z Tomaszowa Mazowieckiego proponując mu w sumie 330 tysięcy złotych. Do zabójstwa miało dojść w Krakowie. Killer miał strzelać z wynajętego mieszkania. Karabin snajperski miał dostarczyć Paweł G. Tomaszowianin zajmujący się do tej pory kradzeniem samochodów, „zlecenia” jednak nie przyjął.

Śledztwo w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadziła już w 2003 r., ale z braku dowodów umorzyła je w na początku roku 2004. Półtora roku temu, kiedy pojawiły się dowody, śledztwo zostało podjęte na nowo przez Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.