Facebook Google+ Twitter

Najtragiczniejsze wypadki autokarów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-11 14:19

Stan techniczny wielu polskich autokarów ciągle pozostawia wiele do życzenia, chociaż w ostatnim czasie nieco się poprawił - powiedział Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji.

Gość Polskiego Radia podkreślił, że policja wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego od pewnego czasu organizują kontrole tysięcy autokarów. Rzecznik Komendy Głównej zaznaczył, że policjanci w czasie kontroli często natrafiają na niesprawne autokary.

Sokołowski dodał, że zdarza się też, iż to kierowca jest niezdolny do prowadzenia samochodu ze względu na swój stan trzeźwości. Policjant podkreślił jednocześnie, że w ostatnich latach stan techniczny autokarów uległ znacznej poprawie. Jego zdaniem jest to efekt kontroli.

W ostatnich latach często dochodziło do wypadków polskich autokarów. Ostatnio w marcu w Austrii - zginęła wówczas jedna osoba, a trzydzieści zostało rannych, w tym dziesięć ciężko.

Najtragiczniejszy był rok ubiegły (2007). W styczniu w Niemczech w wypadku polskiego autobusu przewożącego pracowników zginęło 2 Polaków. W maju, również w Niemczech, polski autokar jadący z Olsztyna przewrócił się - obrażeń doznało 6 pasażerów. W czerwcu doszło do katastrofy na Węgrzech. Polski autokar pielgrzymkowy jadący z Medjugorje wypadł z drogi i dachował. Zginął jeden z pielgrzymów, rannych było 27 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.