Facebook Google+ Twitter

41 miejsce

Najtrudniejszy język świata!

Uczymy się różnych języków, potrzebne są nam one w szkole i w pracy. Jednak, który z nich jest tak naprawdę najtrudniejszy? Przekonajmy się!

 / Fot. Wiktor Dabkowski /PAPZacznijmy od tych "najłatwiejszych":

Łatwy:
Hiszpański i włoski
- przez wielu ludzi uważane za jedne z najprostszych języków. Można się ich samemu dość dobrze nauczyć np. z kursu językowego na DVD.

Umiarkowanie łatwy:
Angielski
- język bardzo popularny, żadnych przypadków, ani rodzajów, pisownia natomiast może sprawiać kłopoty. Ma proste podstawy, ale ciężko jest opanować go w stopniu zaawansowanym.

Przeciętny:
Francuski - dużo czasów, ale w większości nieużywanych, niezbyt trudna gramatyka.
Niemiecki - tylko cztery przypadki i około pięciu wyjątków, bardzo schematyczny i logiczny.

Dość trudny:
Chiński i japoński
- nie ma w nich żadnych przypadków i rodzajów, prosta gramatyka, ale za to bardzo trudna pisownia. Język mówiony jest łatwy do opanowania. Trudna wymowa.

Trudny:
Ukraiński i rosyjski
- w językach tych stosuje się inny alfabet, ale wymowa nie należy do trudnych.
Serbski - jest strukturalnie podobny do innych języków słowiańskich, ale dodatkowo ma jeszcze wiele czasów

Bardzo trudny:
Fiński, węgierski i estoński
- trudne ze względu na niezliczone przypadki rzeczowników, jednak w odmianie dodajemy tylko krótkie słówka do rdzenia wyrazu.

Ekstremalnie trudny:
Polski
- 7 przypadków, odmiana czasowników, 3 rodzaje, bardzo trudna wymowa. Na opanowanie go w dobrym stopniu potrzeba kilku lat. Chociaż wielu Polaków nigdy nie poznaje całego języka polskiego, robiąc masę błędów. Bardzo ważna jest też znajomość frazeologizmów, którymi - wbrew pozorom - wiele osób posługuje się nieprawidłowo. Swoją drogą, zagłębienie się w tajniki języka polskiego może być naprawdę ciekawe. Niestety, w takiej dziedzinie jak ortografia czy interpunkcja musimy zmierzyć się z przykrą koniecznością opanowania pewnych zasad.


Komentarze (121):

Sortuj komentarze:

tom
  • tom
  • 03.09.2012 00:25

www.terminale-platnicze.wroclaw.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
oliviaburdacka
  • oliviaburdacka
  • 01.08.2012 22:08

polski to okropnie łatwy język pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
karolina hijuk
  • karolina hijuk
  • 13.07.2012 13:53

polski to najłatwiejszy język

Komentarz został ukrytyrozwiń
xyz
  • xyz
  • 15.06.2012 16:18

Tekst typu - opanowałem do perfekcji w 2,5 roku. Chorzy ludzie! Idźcie się dowartościować do lusterka. Akurat opanowaliście - na poziomie 5 latka. Nauka języka obcego trwa dobre 6-10 lat i to w kraju, w którym się tym językiem mówi. I tak po tym okresie uczeń popełnia mnóstwo błędów i wcale nie mówi dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Farcik98
  • Farcik98
  • 03.05.2012 12:07

a co ku#wa z arabskim! jak język o którym mówię ma trudny alfabet...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aintza
  • Aintza
  • 19.03.2012 17:34

Pisac o jezykach europejskich i zapomniec o BASKIJSKIM EUSKARA?? To jest jezyk najtrudniejszy, mowi sie, ze w piekle w ramach tortur zmusza sie ludzi do jego nauki :) Trudny, inny a zarazem piekny, tajemniczy i jest nasza europejska historia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rytoren
  • Rytoren
  • 24.02.2012 14:46

lool.Ludzie taak i co z tego że jakiś estoński ma więcej przypadków a chiński pokręconą wymowe.Może i tak jest ale żaden język nie ma tego wszystkiego razem.Wymowa-Chiński,przypadki-Węgierski ale polski ma to wszystko razem i dlatego jest trudny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
michal K.
  • michal K.
  • 07.02.2012 19:21

Polski ekstremalnie trudny? Wolne żarty... że niby te 7 przypadków? Estoński ma 2 razy tyle przypadków... a jakoś go w tym zestawieniu nie widzę. Polski jest trudnym językiem do wypowiadania się.. do pisowni już nie.. dla Polak trudnym językiem do pisowni jest np język japoński czy chiński.. z wymową też na pewno problemy by były.. jak dla mnie najprostszym językiem do nauczenia się (dla mnie jako Polaka) jest angielski, rosyjski,czeski, słowacki, niemiecki, ukraiński, francuski. Przynajmniej dla mnie w takiej kolejności opanowałem komunikatywnie te wszystkie języki. Najlepiej znam angielski, czeski,słowacki i niemiecki.. bo z nich korzystam na wyjazdach częstych poza granice Polski..trochę gorzej znam rosyjski i ukraiński a najsłabiej francuski.. słabo znam też węgierski... tak gorzej niż podstawę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aiyumi
  • Aiyumi
  • 29.11.2011 23:02

`Dość trudny:
Chiński i japoński - nie ma w nich żadnych przypadków i rodzajów, prosta gramatyka, ale za to bardzo trudna pisownia. Język mówiony jest łatwy do opanowania. Trudna wymowa.`

"Język mówiony jest łatwy do opanowania. Trudna wymowa" Po pierwsze to się nie klei, a po drugie wiem z własnego doświadczenia, że jest bardzo łatwa wymowa w przypadku języka japońskiego. Zaczęłam naukę kilkanaście tygodni temu . Bez problemu śpiewam nawet piosenki w tym języku. Gramatyka jest prosta, fakt. Znaki hiragany i katakany również nie najgorsze. Większy problem stanowią znaki kanji.

Co do Języka Polskiego, uczę się go bardzo długo i nadal robię m.in błędy stylistyczne itp. Jednak wszystko się da nauczyć, jeśli się oczywiście chce.

Porównując te dwa języki, myślę, że japoński jest łatwiejszy. Chociaż nie poznałam go tak dokładnie jeszcze. Wymowa w obu językach jest łatwa. Duża różnica jest między gramatyką.

Jeśli chodzi o stopień trudności języków, nie sądzę, aby język polski był tym najtrudniejszym. To indywidualna sprawa każdego w jakim tempie uczy się danego języka. Dla jednej osoby może być łatwy fiński,polski itd. a dla drugiej osoby chiński, japoński,serbski. Tak jak już napisałam to indywidualna sprawa. Zależy od chęci,ambicji i od umiejętności uczenia się nowych informacji.

Pozdrawiam, Aiyumi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta
  • Marta
  • 28.11.2011 14:44

Trudna wymowa w japońskim? Przecież jest banalna...