Facebook Google+ Twitter

"Najważniejszą sprawą w Strefie Gazy jest utrzymanie zawieszenia broni"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-02 21:24

George Mitchell uważa, że najważniejszą sprawą w Strefie Gazy jest utrzymanie zawieszenia broni. Wysłannik prezydenta Obamy rozmawiał w Paryżu z francuskim ministrem spraw zagranicznych i odbył krótkie spotkanie z Nicolasem Sarkozym.

Po pierwszym spotkaniu między Georgem Mitchellem a władzami francuskimi, tutejsze Ministerstwo Spraw Zagranicznych dostrzegło przede wszystkim z jego strony wolę „wysłuchania spotkanych w ramach jego misji przywódców". Według jednego z francuskich dyplomatów, Mitchell „nie sformułował konkretnych propozycji wznowienia procesu pokojowego i podkreślił, że najpilniejsze jest utrzymanie zawieszenia broni i wypracowanie trwałego rozejmu".

Według tego samego źródła, dla Bernarda Kouchnera najważniejsze jest natomiast otwarcie przejść między Izraelem a Strefą Gazy. Francja chce również wspierać prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmouda Abbasa.

George Mitchell złożył również wizytę w Pałacu Elizejskim. Przyjął go tam jeden z najbliższych doradców prezydenta Sarkozy'ego Claude Guéant. Krótkie spotkanie z samym prezydentem miało natomiast tylko charakter kurtuazyjny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.