Facebook Google+ Twitter

Najważniejsze europejskie forum energetyczne odbędzie się w Polsce

Od 17 do 19 października odbywać się będzie w Warszawie The Central European Power Show. Największe targi branży energetycznej w Europie środkowo-wschodniej, mające promować współpracę i rozwój nowych technologii, odbywają się pod patronatem Ministerstwa Gospodarki.

Organizatorem imprezy jest brytyjska firma Power Group WML Ltd, która od 1995 jest notowana na londyńskiej giełdzie. Zajmuje się przekazywaniem wiedzy i organizowaniem szkoleń dla wysokiej klasy przedsiębiorstw.

 / Fot. Dziennik Łódzki Magdalena BuchalskaFirma nieprzypadkowo wybrała Polskę na miejsce targów. Po niedawnej restrukturyzacji polskiego rynku energetycznego - jego uwolnienia - oczekiwany jest znaczny wzrost zużycia energii. Dzięki temu rynek energetyczny Europy środkowo-wschodniej staje się jednym z posiadających największy potencjał wzrostu.

Organizatorzy chcą taką sytuację wykorzystać do stworzenia w tej części świata forum branży, by promować współpracę, innowacje i nowe inwestycje energetyczne zgodne z potrzebami regionalnymi. Ma to ułatwić strefa wystawy Inwestorzy i Internet Cafe. Inwestorzy otrzymają w niej szczegółowe informacje o inwestowaniu na rynkach energetycznych w Europie środkowej i wschodniej.

Do udziału zaproszone są największe firmy i instytucje państwowe związane z sektorem oraz przedsiębiorstwa zajmujące się najnowszymi rozwiązaniami - dostawcy usług, technologii i urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcy rozwiązań w dziedzinie energii odnawialnych.

Wśród uczestników są agencje państwowe odpowiedzialne za rozwój przedsiębiorczości, innowacji i inwestycji Bośni i Hercegowiny, Węgier, Szwecji i Litwy oraz Brytyjskie Stowarzyszenie Przemysłu Elektrotechnicznego i Pokrewnych (BEAMA) skupiające 14 związków reprezentujących około 300 przedsiębiorstw brytyjskiej energetyki. Wystawcy przyjadą z Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Niemiec, Rosji, Holandii. Belgii, a nawet USA czy Republiki Południowej Afryki.

Imprezę podzielono na dwie części - wystawę i konferencję. Na wystawie zaprezentowane będą etapy dostarczania energii - te tradycyjne i innowacyjne. Natomiast na konferencji będą przemawiać przedstawiciele firm uczestniczących w targach. Będą mówić o trendach i nowych rozwiązaniach w branży energetycznej.

Dyrektor zrządzający targów Linda Dunkley pytana o najbardziej awangardowe części targów, wymienia firmę Mobotec i profesora Waldemara Ratajczaka z Zakładu Ekonometrii Przestrzennej UAM w Poznaniu. Amerykańska firma Mobotec opracowała technologię ograniczania emisji szkodliwych gazów przy produkcji energii elektrycznej nie przez budowanie filtrów lecz opatentowaną metodę optymalizację samego procesu spalania. Profesor Ratajczak wygłosi wykład "Scenariusze ewolucji energii odnawialnej do roku 2030 i 2050".

Polska będzie reprezentowana nie tylko przez odwiedzających, ale wśród wystawców jest też ArcelorMittal, które zajmuje się w Polsce produkcją elementów elektrowni wiatrowych.

Więcej informacji na www.cepowershow.net/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.