Facebook Google+ Twitter

"Najważniejsze, żeby móc śpiewać". Rozmowa z Pauliną Lendą

Finalistka programu "Mam talent" i dwukrotna laureatka "Szansy na sukces". Radosna, młoda i utalentowana. Ulubienica Kuby Wojewódzkiego. Mimo dopiero siedemnastu lat, określana przez wielu wschodzącą gwiazdą.

 / Fot. Paulina LendaJak to się stało, że zaczęłaś śpiewać? Sugestia życzliwej cioci, czy klasycznie - przez występ małej Paulinki na szkolnych jasełkach?
- Raczej poprzez występy klasowe pod tablicą. Krótka kłótnia z nauczycielem, bo jak zawsze, każda piosenka ludowa była dla mnie w zawyżonej tonacji. Pan obniżył, Paulinka zaśpiewała i nauczyciel wysłał mnie do mojego przewodniego, pierwszego w życiu mentora. A później to już samo poszło... Rywalizacja, zacięcie, chęć udowodnienia sobie i innym, że potrafię, że dam radę.

Masz dopiero 17 lat, a współpracowałaś już z takimi starymi wyjadaczami, jak Piotr Rubik czy Maciek Maleńczuk. Odczuwasz jeszcze stres wychodząc na scenę?
- Tak, udało mi się z nimi spotkać i coś wspólnie zrobić, z czego jestem dumna i przeszczęśliwa. Jeśli chodzi o spotkanie z Panem Maciejem, to zawsze chciałam zobaczyć go na żywo, a okazało się, że przyszło mi z nim nagrać duet. Odpowiadając jednak na pytanie: odczuwam go zawsze! Szczególnie, gdy nie nauczyłam się tekstu. Stres towarzyszy mi przy każdym występie i oby się to nie zmieniło, bo dzięki temu dreszczykowi emocji i dawce adrenaliny, to co robię, ma większy sens.

Przeczytałem niedawno, że jesteś pracoholiczką. Ile czasu tygodniowo poświęcasz na doskonalenie swojego wokalu?
- Tak, to prawda. Uzależniłam się od pracy, ale też nie wyobrażam sobie życia bez odpoczynku. 20-minutowej kąpieli raz w tygodniu, przy oświetleniu świecy, w towarzystwie kanału muzycznego z muzyką free jazz-ową. Od ostatniego roku nie pracuję nad wokalem. Jeśli mam do przygotowania jakieś utwory, to wtedy oczywiście, tak. Ale śpiewam każdego dnia, kiedy tylko wejdę do domu. Wydzieram wtedy ze swojej paszczy wszystko, co jest możliwe i co akurat mam w głowie. Systematycznej pracy nad głosem jednak w moim przypadku nie ma. Może to źle i powinnam się za siebie wreszcie zabrać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jak dobrze, że można przeczytać interesujący wywiad z osobą, która nie jest z pierwszych stron gazet. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo ciekawa rozmowa |5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo, bardzo ciekawy, profesjonalny wywiad. Niektórzy autorzy pseudo - wywiadów, pytajników mogliby się uczyć na tym tekście. /5/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.