Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25231 miejsce

Najwęższy dom świata otwarto Warszawie

W Warszawie otwarto najwęższy dom świata. Budynek, znajdujący się na Woli (na rogu Chłodnej i Żelaznej), powstał w szczelinie, która w najszerszym miejscu ma 122 cm, w najwęższym 92 cm.

Wola / Fot. Ewa Naukowicz-Wójcik/ Google MapsProjekt budynku, to pomysł architekta Jakuba Szczęsnego (rocznik 1973), który jest współautorem Instalacji Tymczasowej Muzeum Historii Żydów Polskich, hali sportowej w Bieruniu, wnętrz nowego Instytutu Cervantesa, instalacji w przestrzeni warsztatów warszawskiej Galerii Zachęta oraz oprawy architektonicznej wystaw „1,2,3 Awangarda” w warszawskim CSW i galerii SALA REKALDE w Bilbao.

Dom Kereta, to instalacja artystyczna wtopiona w budynki reprezentujące różne epoki.

Pierwszym lokatorem tej niezwykłej budowli został Etgar Keret, izraelski
poeta polskiego pochodzenia, prozaik, felietonista oraz wykładowca - informuje serwis domosfera.pl.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

@Sławek Urzykowski ,
Udało się Panu zwiedzić "Dom Kereta"? Czekam na relację:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Ewa Naukowicz-Wójcik,
Dziękuję Pani bardzo za dobre wieści...może jeszcze uda mi się "wcisnąć" i umówić na jakiś konkretny termin...bo chętnych jest bardzo dużo...nawet nie przypuszczałem...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Sławek Urzykowski Mam dla Pana dobre wieści:) W każdą sobotę , do końca listopada (w godzinach 12-18) może Pan zwiedzić tę niezwykłą budowlę. Jeśli chciałby Pan umówić się na inny termin, musi Pan zapisać się drogą mailową. Do tej pory organizatorzy dostali już ponoć ponad tysiąc zgłoszeń. Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Marek Chorążewicz ... w takim razie gorąco proszę o radę, jak tego dokonać :)...być może mnie, jako osobę "nową" z tabliczką (prawie) najniższej rangi obowiązują jakieś ograniczenia? Niestety, nigdy, mimo wysiłków nie udało mi się jeszcze przekroczyć magicznej liczby 65 :(, a co dziwne, po jakimś czasie odkrywam, że ktoś inny jednak tego dokonał:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo, czy budynek otwarto także dla zwiedzających ? Czy tylko z zewnątrz można go oglądać ? Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo... Niech Pani nie żartuje z tą wyliczanką znaków...

Zbyt mocno to nie uwiera, nawet powiem, że jest to wspaniała rzecz, bo pomyśleć trochę więcej trzeba, tylko problem w tym, że nie zawsze zasada ograniczenia ilości znaków jest przestrzegana... Zwłaszcza w zajawkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Wink - Jestem za:)... pod warunkiem, że taki tytuł się zmieści (nie przekroczy dopuszczalnych 65 znaków) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem najlepiej by brzmiało "został otwarty".

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Otworzono" jest formą dopuszczalną, ale słowniki, w tym Wielki słownik poprawnej polszczyzny zaznaczają, że w praktyce używa się formy "otwarto" Po cóż zatem (jak Pani słusznie zauważyła) było zmieniać formę do której jesteśmy przyzwyczajeni, na formę dopuszczalną , lecz w praktyce nam obcą?
Na marginesie dodam, iż przeprowadziłam "prywatną sondę", w której jednomyślnie zwyciężyła forma "otwarto". Warto dodać, że osoby, które się wypowiadały w ogóle nie dopuszczały użycia formy "otworzono" uznając ją za rażący błąd (właśnie ten fakt miałam na myśli przedstawiając swą opinię w poprzednim komentarzu) Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo,
faktem jest, że redaktor nie musiał zmieniać formy. Dlaczego zmienił? Spytam :-) Faktem jest też, że z całą pewnością nie zmienił formy poprawnej na błędną. OBIE formy są poprawne. Pozdrawiam :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.