Facebook Google+ Twitter

Najwięcej piją ...dziennikarze!

Jak podaje brytyjskie ministerstwo zdrowia, alkoholików należy dzielić według zawodu, a nie jak wcześniej myśleliśmy - narodowości. Według przeprowadzonych badań najwięcej trunków spożywają, o dziwo dziennikarze.

 / Fot. PAP/Szymon PulcynKażdy wie, że praca dziennikarza wywołuje ogromne pokłady stresu, którego najprostszym sposobem rozładowania jest właśnie sięgnięcie po butelkę/puszkę.
Niestety wyniki badań wykazują zastraszającą różnicę pomiędzy spożywaniem alkoholu przez pracowników innych zawodów, a dziennikarzy. Statystycznie każdy brytyjski pracownik mediów wypija tygodniowo 44 jednostki alkoholu (jedna jednostka to 10 mililitrów czystego etanolu), czyli około 11l piwa lub 5 butelek wina. Według lekarzy mężczyzna nie powinien przekraczać 21– 28, a kobieta 14– 21 jednostek tygodniowo. Specjaliści biją na alarm, media przekraczają normę ponad dwukrotnie!

Na drugim miejscu uplasowali się pracownicy branży IT, od dziennikarzy dzieli ich różnica 10 jednostek tygodniowo.

Źródło: guardian.co.uk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Ja słyszałem, że najwięcej to piją aktorzy :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

hehe, zgadzam się z tym artem ;p empirycznie ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.05.2009 12:09

Pawle, :)))
Brytyjczycy w ogóle mało nie piją. A co do polskich dziennikarzy, to nie wiem, jak w "wielkim świecie", ale lokalnie nie widzę takiego problemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

aaEE JAAEE n jassstem tczeżwy ii te tej wesrsji bede siee czymal ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do informacji z "wielkiej wyspy" i tej informacji byłbym ostrożny tak jak do wypowiedzi że Polacy jadają łabędzie i wyławiają na dużą skalę karpie ze stawów Bretyjczyków. Taki apel już czytałem na temat Polaków skierowany do Bretyjczyków. A co do stresu dziennikarzy no cóż mniemam że jest wiele zdecydowanie bardziej stresujących zawodów niż zajęcie dziennikarskie w wolnym kraju to co mają powiedzieć dziennikarze w KOREI PÓŁNOCNEJ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

a to ci ciekawostka w przyrodzie ożywionej ;)
tylko ile statystycznych jednostek przypada na każdego Reportera i Redaktora ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"...najprostszym sposobem rozwiązania jest właśnie sięgnięcie po butelkę/puszkę" - dla mnie to żadne rozwiązanie. W tym artykule, z którego korzystałeś, tak było napisane? O raju :o

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czy dziennikarze obywatelscy byli brani pod uwagę, jeśli tak to na W24 powinna pojawić się informacja o potencjalnym zagrożeniu które może czyhać na nowych użytkowników portalu ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.