Facebook Google+ Twitter

Najwięcej stulatków mieszka we Włoszech. Najstarsza Włoszka ma 112 lat!

Jak informuje Rynekzdrowia.pl najwięcej osób, które ukończyły sto lat mieszka we Włoszech. Według danych Instytutu Statystycznego ISTAT ponad 13 tys. to kobiety. Mężczyzn żyjących dłużej niż sto lat jest ok. 3,1 tys.

 / Fot. Giorgio Marchiori/domena publicznaJak pokazały opublikowane właśnie badania Instytutu Statystycznego ISTAT, Włochom możemy pozazdrościć ich długowieczności. W tym kraju jest bowiem 16145 osób, które ukończyły sto lat.

Najstarsza we Włoszech jest 112-letnia mieszkanka Wenecji Euganejskiej Stella Nardari, ur. 23 grudnia 1898, zaś mężczyzn reprezentuje 110-letni Giovanni Ligato, który urodził się 18 lutego 1901.

Najstarszym człowiekiem w historii Włoch była Venere Pizzinato-Papo (1896-2011), która przeżyła 114 lata i 252 dni. Najstarszym mężczyzną był Antonio Todde, który żył 112 lat i 346 dni.

Zadziwiające dla naukowców jest to, że najwięcej stulatków mieszka na Sardynii. Nie wiadomo jakie są przyczyny długowieczności na tej wyspie. Stanowią to obecnie przedmiot badań naukowych.

Premier Włoch Silvio Berlusconi optował w zeszłym roku za utworzeniem we Włoszech nadzwyczajnego ośrodka badań naukowych nad długowiecznością, by ludzie mogli żyć 120 lat. 74-letni Berlusconi chciałby powołać międzynarodową fundację, która miałaby za zadanie utworzenie włoskiej placówki badań nad długowiecznością.

Średnia długość życia we Włoszech, jak wynika z opublikowanych badań ISTAT wynosi 79 lat w przypadku mężczyzn i 84 lata dla kobiet. Potwierdzono więc, że kraj ten należy do ścisłej czołówki pod względem wskaźników długości życia na świecie.

Opracowano na podstawie:
Rynekzdrowia.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.