Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19715 miejsce

Największa działka inwestycyjna w kraju na sprzedaż

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2007-07-31 13:03

W Redzikowie koło Słupska rozpoczęło się uzbrajanie największej działki inwestycyjnej w Polsce. Są już pierwsi chętni na budowę zakładów produkcyjnych.

– Podobnej wielkości działka jest jedynie na Śląsku – wyjaśnia Mariusz Chmiel, wójt Gminy Słupsk. – Teren w Redzikowie ma ponad 170 hektarów, z czego 150 przeznaczone jest pod inwestycje. Reszta to obszary pod drogi i infrastrukturę. Dobra działka musi mieć poza wodą i kanalizacją ściekową, zapewniony także prąd i dostęp do sieci telefonicznej. W tej chwili rozpoczęliśmy doprowadzanie wody, co kosztuje gminę 600 tysięcy złotych.

Za kilka tygodni rozstrzygnięty zostanie przetarg na budowę kanalizacji i jesienią rozpoczną się roboty. Prąd i telefony muszą jeszcze poczekać. Cały teren inwestycyjny włączony będzie do Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dziś w strefie znajduje się jedynie 34 hektary gruntu w Redzikowie. – Za kilka dni, w skład strefy wejdą kolejne 22 hektary – mówi Mirosław Kamiński, prezes Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Cały teren inwestycyjny Redzikowo, został zgłoszony do konkursu organizowanego przez Ministerstwo Gospodarki. Konkurs wyłoni 7 - 8 regionalnych parków inwestycyjnych.

8 sierpnia w Warszawie odbędzie się prezentacja wszystkich takich terenów w Polsce, a przyglądać się jej będą przedstawiciele wielkich koncernów zainteresowanych zainwestowaniem w Polsce. – Redzikowo to największy, zwarty teren inwestycyjny w regionie i może nawet w Polsce – twierdzi Mirosław Kamiński. – Chcemy na nim zlokalizować Regionalny Park Naukowo - Techniczny Pomerania, czyli miejsce grupujące firmy z branży nowoczesnych technologii.

Rozmowy na temat inwestowania w Redzikowie prowadzi osiem podmiotów. Pierwsze umowy zostaną podpisane za kilka miesięcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.