Facebook Google+ Twitter

Największa manifestacja antyaborcyjna w historii Irlandii

8 czerwca w Dublinie odbyła się największa w historii Irlandii manifestacja przeciwko wprowadzeniu ustawowych zmian, ułatwiających przeprowadzenie aborcji.

 / Fot. fot. Eryk Kozieł8 czerwca w Dublinie odbyła się największa w historii Irlandii manifestacja przeciwko wprowadzeniu ustawowych zmian, ułatwiających przeprowadzenie aborcji. Do Dublina przyjechali ludzie z całej Irlandii, reprezentowali oni cały przekrój społeczeństwa, przeważały rodziny z dziećmi.

„Zebraliśmy się tutaj w najzimniejszy dzień stycznia, a teraz znowu spotykamy się w najcieplejszy dzień czerwca i będziemy / Fot. fot. Eryk Kozieł tutaj w dzień wyborów” - powiedziała Caroline Simons, jedna z organizatorek tego wydarzenia. Jej słowa zostały przyjęte gorąco przez tłum, który następnie krzyczał -„ Odrzucie ustawę, a nie dziecko”.

Głosowanie nad projektem, który ma odbyć się w irlandzkim parlamencie w lipcu i dużo na to wskazuje, że zostanie przyjęty przez koalicyjny rząd, bowiem zapowiedziano w tej sprawie dyscyplinie partyjną.

 / Fot. fot. Eryk KoziełWedług organizatorów na Merrion Square zgromadziło się 50 tysięcy osób, irlandzka policja szacuje liczbę na 30 tysięcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.