Facebook Google+ Twitter

Największa na świecie konferencja poświęcona klimatowi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-20 22:50

Poznań kończy przygotowania do Międzynarodowej Konferencji Klimatycznej - COP-14. W dniach od 1 do 12 grudnia, w stolicy Wielkopolski odbędzie się największa na świecie konferencja poświęcona klimatowi.

Podczas konferencji delegaci z większości państw świata będą zastanawiać się między innymi nad tym jak przeciwdziałać ocieplaniu się klimatu. Podczas obrad delegaci będą uzgadniać projekt porozumienia, które będzie obowiązywało po wygaśnięciu zapisów protokołu z Kyoto, w 2012 roku. Zapisy te określają obowiązki państw w zakresie zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

COP-14 to jedna z największych konferencji, jakie kiedykolwiek odbywały się w Polsce. Będzie obywała się na powierzchni 42 tysięcy metrów kwadratowych. Konferencję obsługiwać będzie ponad pięciuset wolontariuszy, pięćset osób obsługi technicznej i ponad ośmiuset dziennikarzy. Delegaci będą obradować na dwóch salach plenarnych. Organizowana przez Narody Zjednoczone konferencja jest największą tego typu imprezą na świecie. Weźmie w niej udział około ośmiu tysięcy osób z większości państw świata. Koszt konferencji to 90 milionów złotych. COP-14 odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.